• ayrılmak için söylenen klişelerden biri. (bkz: bir süre görüşmesek)
  • yıllarca tasarlanan, aylarca provası yapılan ama gerçekten söylenebileceğine insanın kendisinin bile inanmadığı, "şunu şunu yaparsa eğer, söylerim" diye hep engeller çıkardığı, ama engel sandığı o davranışların hepsinin karşıdaki tarafından bir anda gerçekleştirilmesi durumunda "aman tanrım söylemek zorundayım" diye paniğe kapılınan, ve söylenen... söylerken kalbi paramparça eden, ama söylenen... söylendiğine inanılamayan... kafanın içine çöken şaşkınlık sisi yüzünden düşünülemeyen... ona ne düşündürdüğü asla öğrenilemeyecek, söylendikten sonra söyleyende anlamını kaybeden, onda ne anlamlara geldiği bilinmeyen söz.
  • diyaloğu bitirmek amaçlı, genelde karizma tavırlarla uyumlu bir kalıptır..
    -lalegülle ben çardakta öpüştük, ama sanırım seninki daha güzel.
    -artik görüşmeyelim.
    şeklinde kullanımı halk arasında caizdir..
  • bitmiş bir ilişkiden bir ay bilmem kaç gün sonra "geç olsa da nasılsın herşey yolunda mı görüşebilirmiyiz hem konuşurduk" diye sms atan eski sevgiliyle, sanırım hatasını anladı artık diye düşünerek buluşulduğunda niyetinin yalnızca can sıkıntısı ve macera arayışı olduğunu farkettiğizde artık gözünüzde zerre değeri kalmamış bu kişi için harcadığınız zaman, benzin ve parayı kurtarmak üzere dudaklarınızdan dökülesi pek asil iki kelime...
  • -artık görüşmeyelim.
    +ne yapalım peki?
    -artık görüşmeyelim.
    +iyi de ne yapalım diyorum?
    -artık görüşmeyelim.
    +allah belanı versin, siktir git!
    -artık gör... hah, ben de bunu diyodum.
  • tehlikeli bir kelime grubudur . cunku aslinda cumlenin temelinde gorusmemek istememenin sebebi aci duymamak ya da buna benzer karsi tarafa soylememek istenen sebeplerdir.ama derinlerde gorusmek istenir , kelime oyunlarindan biridir...
    cunku gercekten gorusmek istemeyen kisi icin gorusmeyelim artik yerine daha sert cumleleri vardir .

(bkz: #9184967)
  • (bkz: inan su aramaya artık)

edit: bu entry aslında şu an var olmayan "gorusmeyelim artık" baslıgına girilmiştir..
hesabın var mı? giriş yap