• kocaman bir yalandır , çaresizliktir. öyle bir kırgınca söylenmiş laftır ki lütfen gitme, seni çok özledim, eskisi gibi görüşelim, seni çok seviyorum lar barındırır içinde acınacak bir şekilde. ama işte gurur da bir yere kadar yokluğa dayanır , sonunda bu cümleyi çıkartır insanın ağzından tüm çaresizlikle.bir ümit belki olmaz, ben seni seviyorum, senden uzak olamam cümlelerini duyarım dercesine. ama zaten bu sözü dedirten altındaki tüm kırgınlıkları anlayabilecek değildir. her tarafa farklı anlamlar çıkartan sözdür.
  • hayatimda hic kimseye, hicbir zaman soylemedigim soz. bende bir tuhaflik var herhalde; millet patir patir soyluyor bunu halbuse. nazarimda gereksiz bir cumledir bu. zaten devir oyle bir devir ki; insanlarla gorusmek icin caba harcaman gerekiyor. dogal akisina birakirsan; bu arzun bu sozcukleri soylemeden de gerceklesir zaten. karsinizdaki insani kirmaniza gerek yok.
  • tehlikeli bir kelime grubudur . cunku aslinda cumlenin temelinde gorusmemek istememenin sebebi aci duymamak ya da buna benzer karsi tarafa soylememek istenen sebeplerdir.ama derinlerde gorusmek istenir , kelime oyunlarindan biridir...
    cunku gercekten gorusmek istemeyen kisi icin gorusmeyelim artik yerine daha sert cumleleri vardir .

(bkz: #9184967)
  • bazı duyguların kontrolden çıkmaya başladığına işarettir
  • köpek gibi aşık olmak gerekir. zira sıradan birisi ile görüşmemek istediğinde bunu dillendirmene gerek bile yok. görüşmezsin olur biter. hem zaten sıradan biri de kolay kolay kıramaz insanı, sevdiği kişi gibi. onun kırmaktan, senin kırılmaktan vazgeçemeyeceğiniz anlaşıldığında parçalanarak söylenir..
  • yıllarca tasarlanan, aylarca provası yapılan ama gerçekten söylenebileceğine insanın kendisinin bile inanmadığı, "şunu şunu yaparsa eğer, söylerim" diye hep engeller çıkardığı, ama engel sandığı o davranışların hepsinin karşıdaki tarafından bir anda gerçekleştirilmesi durumunda "aman tanrım söylemek zorundayım" diye paniğe kapılınan, ve söylenen... söylerken kalbi paramparça eden, ama söylenen... söylendiğine inanılamayan... kafanın içine çöken şaşkınlık sisi yüzünden düşünülemeyen... ona ne düşündürdüğü asla öğrenilemeyecek, söylendikten sonra söyleyende anlamını kaybeden, onda ne anlamlara geldiği bilinmeyen söz.
  • (bkz: inan su aramaya artık)

edit: bu entry aslında şu an var olmayan "gorusmeyelim artık" baslıgına girilmiştir..
  • (ara: arkadaş kal*)
  • bitmiş bir ilişkiden bir ay bilmem kaç gün sonra "geç olsa da nasılsın herşey yolunda mı görüşebilirmiyiz hem konuşurduk" diye sms atan eski sevgiliyle, sanırım hatasını anladı artık diye düşünerek buluşulduğunda niyetinin yalnızca can sıkıntısı ve macera arayışı olduğunu farkettiğizde artık gözünüzde zerre değeri kalmamış bu kişi için harcadığınız zaman, benzin ve parayı kurtarmak üzere dudaklarınızdan dökülesi pek asil iki kelime...
hesabın var mı? giriş yap