şükela:  tümü | bugün
  • 21.yy hastalığı.
  • çoğu şeyi her istediğimiz zaman yapabildiğimiz, yapamadıklarımızı ise imkansız olarak kabul ettiğimiz içindir.
  • yaşlanma emaresidir.
  • depresyon yolunda olduğunuzu gösterir. bulunduğumuz yüzyıla maletmemek lazım.
  • serbest düşüş öncesi ya da sırasında hissedilen his. sonra da hiçbişeyi sallamamaya başlarsınız ve herşey daha kötüye doğru gitmeye başlar.

hayattan kopuk düzeyde çalışan insanlarda görülür.

hayattan kopuk düzeyde çalışmak: iş ya da ders haftanın min 5 günü günün min 8 saati bir iş yapmak zorunda kalmak,
    o iş için yaşanması mantıksız bir yerde yaşayıp kuş ve bazı böceklerden uzak kalmaktır.
  • artık hiçbir şey heyecan vermemesi sorunsalı ile karşı karşıyaysanız sevin. evi, arabayı değil; kedi-köpeği, arkadaşı-sevgiliyi, doğayı sevin. nasıl sevelim derseniz de onları keşfedin.
  • gidilen tatil, alınan kıyafet, yeni bir sevgili, eski sevgilinin acısı bile artık bizde bir his uyandırmıyor. neyi kaybettik biz?

yerleşik hayata geçmeyecektik, bu tüketim toplumuna, makinalaşmış topluma dönmeyecektik. çadır çadır gezecektik.
  • (bkz: anhedoni)
  • son bir senedir aynı hisleri yaşıyorum, herşey ışıltısı kaybetti, makine gibi hissediyorum kendimi. acılarımız sevinçlerimiz kayboldu.
  • her şeye kolay ulaşmamızdandır belki. ben bi dikişli futbol topu için yaz boyu çalıştığımı bilirim.