şükela:  tümü | bugün
  • 21.yy hastalığı.
  • çoğu şeyi her istediğimiz zaman yapabildiğimiz, yapamadıklarımızı ise imkansız olarak kabul ettiğimiz içindir.
  • ne zaman öleceğini bilmiyorsun, yarının sana ne getireceğini bilmiyorsun, sokağı dönünce kiminle karşılacaksın bilmiyorsun,
    bunları bırak, en yakınının bile sana baktığında aklından geçenleri 100% bilemiyorsun ki insan o kadar karmaşık bir varlık belki kendi bile bilmiyor..

bundan daha heyecan verici ne olabilir ki.. daha az planlı programlı yaşayın, arada bir değiştirin evinizi, işinizi madem :)
  • yaşlanma emaresidir.
  • ara sıra insanın kendini içinde bulduğu ruh hali. bugün fallout 3'ü yükledim. uzun yıllar önce oynadığım için oyuna dair çoğu şeyi unutmuşum. bu yüzden sanki ilk kez oynar gibi keyifle ve heyecanla oynuyorum.
  • depresyon yolunda olduğunuzu gösterir. bulunduğumuz yüzyıla maletmemek lazım.
  • serbest düşüş öncesi ya da sırasında hissedilen his. sonra da hiçbişeyi sallamamaya başlarsınız ve herşey daha kötüye doğru gitmeye başlar.

hayattan kopuk düzeyde çalışan insanlarda görülür.

hayattan kopuk düzeyde çalışmak: iş ya da ders haftanın min 5 günü günün min 8 saati bir iş yapmak zorunda kalmak,
    o iş için yaşanması mantıksız bir yerde yaşayıp kuş ve bazı böceklerden uzak kalmaktır.
  • artık hiçbir şey heyecan vermemesi sorunsalı ile karşı karşıyaysanız sevin. evi, arabayı değil; kedi-köpeği, arkadaşı-sevgiliyi, doğayı sevin. nasıl sevelim derseniz de onları keşfedin.
  • gidilen tatil, alınan kıyafet, yeni bir sevgili, eski sevgilinin acısı bile artık bizde bir his uyandırmıyor. neyi kaybettik biz?

yerleşik hayata geçmeyecektik, bu tüketim toplumuna, makinalaşmış topluma dönmeyecektik. çadır çadır gezecektik.
  • (bkz: anhedoni)