şükela:  tümü | bugün
  • bir pokemon go vakası dahadır. çok değil 2.5-3 ay önce herkes zenginlik hayalleri kurarken şimdi adı bile anılmıyor. eskiden her gün sol frame'de bir başka coin ismi yükselirdi. şimdi eser yok.

21. yüzyılın en büyük soygunu olarak tarih kitaplarında yerini aldı.
  • harbiden lan dediğim olay. sol framede ne eksik diyorum ben de.
  • düşüş trendinde olduğu içindir. her zaman olduğu gibi ciddi düşüş sonrasında enyüksek değerini de geçtiği defalarca görülmüş ve tahminimce görülecektir.

her yeni yükselişinde daha da tanınmaya ve kullanılmaya başlıyor. sokaktaki bakkalım, iş yerindeki sarışının da kullanmaya başlayabileceğini düşününce arz-talep kanunu sebebiyle yükselmesi gayet mantıklıdır.
  • ben sol tarafta bunları görünce, ana haberlerde kriz haberi yaparken ekranlara gelen ağzından buhar çıka çıka hararetli şekilde telefon görüşmesi yapan dayılara benzetiyordum.

emek vermeden kazanmak için sistemin içinden değil, sistemi yöneterek kazanabilirsin. zaten sistem senin gibilerin umudunu sömürerek ayakta kalır ve bu mirasa kolay kolay kimseyi de ortak etmez.
  • yeterince kerizi silkelediği ve kefen paralarını gondiklediği için gerçekleşen olay.

siktimin memleketinde "aağğbi bu sefer voleyi vurucaz amma lakin önce 600 dolares lazım" diyene parayı buluveren ama en yakın dostuna arkadaşına acil para lazım olunca "khanka valla bende olsa verirdim de hebelehübele" diyen bütün götverenleri ters yatırıp düz siktiği için satoshi nakamoto'ya teşekkür ederim.

bu sessizlik de yas havasından kaynaklı. bitcoin adını duyunca bu çakma "ekonomistlerin" makatına ince bir sızı saplanıyor.
  • erken bitcoin yatırımcısı olarak en çok istediğim durumdur, hatta böyle devam edecekse 6bin dolara tekrar düşerse benim daha çok işime gelir (sözde binancenin hacklenmiş olduğu haberinin kullanılmasıyla başlayıp bitcoini binlerce dolar dumplayan kimler sizce 1-2 btc ile işlem yapan traderlar mı yoksa ortak balina hareketi mi? ben tek başıma benimkileri satarak düşüremedim 6kya ama bazı yerlerden beklentim vardı düşürmesi yönünde ve 8500 altını gördük sonunda, hala beklentim tam olarak gelmiş değil), sonuç olarak düşerken de kazanabiliyoruz biz malesef :)

cahil ergen tayfa gitsin iyi bildiği işi yaparak para kazansın, biz de kendi işimizi yapalım zamanı gelince shortlayalım, zamanı gelince longlayalım. biz sessiz sakinken baya rahattık zaten. bunlar hep planlandı gençler, bitcoin şu anda amerikanın en büyük borsalarında future işlemleri görüyor(cme, cboe), bu borsalara gireceği duyurulduktan sonra da planlı şekilde fiyatı pompalandı ki shortta iyi para getirsin, kerizler avlansın. bu sektörde malesef sazan bitmez, kar da eksik olmaz. hep düşürecekler mi tabiki hayır, önemli tarihlere dikkat şaşırtma amaçlı kullanılırken elinizdekinden de olmayın :)
  • adamlarda konusacak hal mi kaldi? hepsi yarragi yiyip paralarini kaybettiklerinden dolayi karalae bagladi. duburlerindeki aci hala canlarini acitiyor hepsinin.

aha gelecegin para birimi deyip, iyi keriz avladi balinalar.