• çünkü bir zamanlar melodi değiştirebilmek lükstü.
    ilk mobil telefonlarda zil sesleri standarttı, daha sonra custom melodi eklenebilen telefonlar çıktı, yani "yeni ve pahalı telefon sahibiyim" deme aracıydı bu custom melodiler. ayrıca custom melodiler satın alınan şeylerdi.
    bu melodiler monofonikti, daha sonraları ise polifonik melodiler çıktı ve yine "pahalı telefonum var" aracı oldular.
    zil sesi teknolojisi sürekli gelişti ve her zaman yenisi rağbet gördü ve hava atma aracına dönüştü.
    en son wav, mp3 gibi formatlar gelince insanlar artık sevdikleri müzikleri direkt zil sesi yapabildiler ve hemen bu özelliğin de cılkını çıkardılar, çünkü bu yeni özellik de yine "pahalı telefonum var" göstergesiydi.
    apple'dan sonra ise işler değişti. artık insanlar samsung veya apple'ın standart zil sesini kullanarak, kendi çaplarında sosyal statülerine ilişkin sinyal vermek istiyorlardı. standart zil sesi kötü olan telefon sahipleri ise mp3'leri zil sesi olarak kullanmaya devam ettiklerinden, mp3'den zil sesi yapmak toplumun alt kesiminden olduğuna işaret eder bir algıya dönüştü ve gerçekten de durum biraz böyle gibi şuan ilginç şekilde.

bu arada bu trendlere ayak uydurup sevdiği parçaları piç etmeyen insan da azdır. zaten hayatta 4 şeyi asla yapmamak gerek:
    1- zil sesini sevdiğin bir parçadan seçmek
    2- alarm sesini sevdiğin parçadan seçmek
    3- söylediğin lafı unutmak
  • ben değiştiriyorum lan.

gerçi sürekli sessizde olduğu için duyan olmuyor pek.

eğer telefonu in flames - dead eternity çalan biri görürseniz, o benim.
  • telefon sesinden tiksinene kadar yaşadığım, telefonu sessizde kullanmaya başladığım andan beri ilgilenmediğim durumdur.
  • aaa tek benim sanıyodum. üşengecim, ondan.
  • işyerinden verdikleri standart telefon sağolsun herkesin zil sesi aşağı yukarı aynı. ben de sıyrılmak için, birinin telefonu çalınca elimi cebime atmamak için nokia 3310 döneminden klasik bir zil sesi yaptım. hangisi söyleyemem, ifşa olurum; çünkü memlekette 3310 sahibi olmayıp o sil sesini kullanan yegane insan ben olabilirim.
  • rugrats theme song ile hem katıldığım hem de katılmadığım durum. en azından diğer seslerden ayrışsın diye bunu yaptım ve yıllardır aynı duruyor.
  • nija kaplumbağalar çalan telefonum ile katılmadığım önerme.
  • iphone fanboyların gözü yaşlı. herhalde 2018'e kadar filan mesaj sesini vb özelleştirememekten alışkanlık oldu. benim ayfonum var bip sesi gelince hepsi birden davranırdı kıyamam...
  • var olmayan durum.

benim zil sesim ibrahim erkal hatta. otobüste çok güzel oluyor.

çare gelmez! ağlamaktan!
  • melodi yazdığımız günleri arar olduk.
hesabın var mı? giriş yap