şükela:  tümü | bugün
 • akp genel başkanının beyinleri yakan beyanlarından biridir. detayları şöyle efendim:

  --- spoiler ---
  cumhurbaşkanı ve akp genel başkanı recep tayyip erdoğan, haftasonu istanbul’da milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilatla yaptığı toplantıda, 17 yıldır vatandaşa sayısız hizmetin götürüldüğünü, ancak bunun artık oy getirmediğini söyledi. “artık mideye değil buraya (başını işaret ederek) bakacağız. herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle” dediği belirtilen erdoğan'ın, "karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor” dediği aktarıldı.

  cumhuriyet'ten emine kaplan'ın kulis haberine göre, milletvekilleriyle bir araya gelinen toplantıda 23 haziran seçiminde kürt kökenli seçmenden oy alınabilmesi için bir şeyler yapılması gerektiği yönündeki görüş üzerine erdoğan, “sultanbeyli’de ne kadar oy aldınız? oysa oraya ne kadar hizmet yapıldı. ama onlar yüzde 15 oy aldılar. sultanbeyli’ye o kadar hizmet yaptın, kürtler ne yaptı, o kadar oy çıktı oraya” dedi.

  iktidarları döneminde yaptıkları hizmetlerle ilgili örnekler veren erdoğan’ın, “mideye değil artık buraya (kafasını işaret ederek) bakacağız. herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor” dediği belirtildi.

  bakanlara ulaşamamaktan ve taleplerini iletememekten şikâyetçi olan bazı milletvekilleri de, bakanların eskiden olduğu gibi nöbet usulü meclis’e gelmelerini önerdi. grup yönetimi, bu konuda bir çalışma yapılabileceği bilgisini verdi.
  --- spoiler

  kaynak
 • reis (bkz: eğitim şart) demiş.
 • (bkz: hadi inşallah)

  kafa yapısı değiştikçe ülkecek daha ileri gideceğimiz, yarınlarımızı umutla bekleyeceğimiz günlerin geleceğini hayal ediyorum.
 • ülkeyi cahil halk ayakta tutacak diyordunuz ne oldu?
 • (bkz: göt kafası)