şükela:  tümü | bugün
 • sözlüğün gereksiz ani değişimlerinden ötürü can sıkıcı bir beyan olmuştur. hadi çaylaklara esneklik gösterilir de yazılanların niceliğine karışma, niteliğiyle uğraşın ya hu!
 • - ...kapıya kolay aşılan bir güvenlik koyup...
  - kolay aşılan mı? kolay aşılan mı? canın sağolsun. anamız ağladı son 1.5 senedir.

  tanım: yazarlığın yeni çaylaklık olması durumudur.
 • sadece yazdıkları fazla oylananların entryleri görüleceğine, zamanın ötesi geri gelse de belli bir oranda eksi oy alanların yazdıkları görünmese daha mantıklı olmaz mı?

  yazdıklarına hiç oy almayan yılların yazarlarına ne olacak peki? bir anlamda hepimiz çaylağa dönüşmüyor muyuz bu sistemle?
 • sözlük reddit kalitesine doğru gidiyor gibi gelmişti. yanılmışım
 • ne derece başarı sağlanır bilmiyorum ama yerinde bir uygulama olacak gibi görünüyor. sol frame'de gördüğümüz başlıklar forum sitelerinde açılan başlıklardan farksız. keza girilen entry'ler de öyle. kahveden adam çevirip sözlüğe yazdırıyorlar gibi. hem bundan şikayet edip hem de kanzuk'un bu getireceği sistemi eleştirmek yanlış olur.

  yılmaz özdil'in beyin yakan chp projesi eleştirisi başlığına girilmiş ''bu herif de bazen hiç çekilmiyor amk.'' şeklindeki entry (bkz: #51548864) debe'nin ilk sırasındaydı birkaç gün önce. diyecek bir şey bulamıyorum.

  edit : ayrica kadinlari/erkekleri asagilamaya yonelik cinsiyetci baslik acan, entry giren yazarlarin sayisi hic az degil. am, göt, memeden başka bir şey yazmayan yazarlar var be hic mi denk gelmediniz ?

  edit 2 : birkaç yazar arkadaştan bu sistemin ters tepeceğine dair eleştri geldi mesaj kutuma. haklılar da. onun için eksik ifade ettiğim görüşümü tamamlayım. yukarıda örneğini verdiğim entry'lerin üst sıralarda olmasının asıl sebebi yazar profili. yine bu tarz kıraathane ağzıyla entry giren yazarları oylayanlar da bu tarz entry giren yazarların kendisi. ilk aşamada girilen entry'leri değil de yazar kalitesine çeki düzen vermek gerekiyor.

  oylama yapan kitlenin kalitesi ortalamanın üstünde olunca başarısız olması zaten imkansız oylama sisteminin.
 • daha önce yapılmışı var: zuxxi
 • ilginç bir beyan tabi. az önce bir ses duydum adam "benim 1 yazar, 3 çaylak hesabım var. entry'yi yazar, oylamayı çaylak hesabımdan yaparım ve aşarım" diyor. kaldı ki entry görünmeden nasıl oylanacak o da ayrı bir çelişki.

  yalnız kalite için yapılıyorsa hesabımı bile vermeye razıyım.

  (bkz: fena gaza gelmek)