• ulkenin sureklendigi kor karanlik cehalet, olmaz denilen seylerin oluvermesi, olmasi gerenkenlerin omur tuketilmesine ragmen olmamasi, insanlarin kotulukten beslenmesi ve surekli birden cok seyle mucadele is, sosyal statu, liyakatsizlik, ekonomik sebepler vb.
  • yaşamaktır.

bir şey almak istersin, pahalı.

yurtdışına falan çıkmak istersin değişiklik olsun diye, pahalının pahalısı artı malumunuz virüs.

biriyle tanışmak, ilişki kurmak istersin, kimse yanaşmaz artı kafa dengi birini bulamazsın.

bunları veya daha fazlasını yapamadıktan sonra yaşamanın ne anlamı var?

yoruldum hep aynı şeyleri düşünmekten, yaşamaktan.
  • yaşamaya çalışmak.

ama öyle bilindik yaşamak değil. insan gibi olanından.. mutlu, güzel bir hayat için kendini hırpalamadan, yormadan. evinin kirasını, elektiriğini, suyunu gazını rahat rahat ödeyerek. canının bir şey istediğinde düşünmeden alabilme refahına erişerek. dolar kaç lira oldu, bugün neye zam geldi diye haberleri kovalamayarak. mutlu olmak, güzel bir aşk yaşamak için ödün vermeyerek.

mutsuz değilim ama güzel, sessiz sedasız sakin bir hayatı yaşamak için eşek gibi çalışıp, binbir türlü sorunla boğuşup bir şey elde edememekten yoruldum. hayatta kalmak için mücadele etmekten yoruldum.
  • (bkz: hayat) yaşadığım çağa, denk geldiğim döneme sokayım.
  • şu anki denk geldiğimiz ve yaşamak zorunda olduğumuz “dönem”.

denk geldiğim döneme tüküreyim.
  • milyon kere yazılmış ama rte, akp ve kurdukları düzen.
    yorulmaktan öte bezdirmiştir şeylerdir. yeter artık 20 yıl oldu, bunlar başa geldiğinde 19 yaşındaydım, hayattan ve gelecekten umudu olan 19 yaşında bir gençtim. şimdiyse 38 yaşında umutsuz ve bitik bir insanım. sadece benim değil ülkedeki milyonlarca insanın hayatının en güzel yıllarını mahvettiler.
  • sanırım yaşamak.

ya da istediğin gibi yaşayamamak.
  • tuhaf gelecek ama konuşmak ve dinlemek.
  • insan ilişkileri. çok yoruldum. 2 kişinin yaptığı monolog konuşmalara sohbet diyoruz. ne dinliyoruz ne de anlamaya çalışıyoruz. insanlar birbirine sadece zaman geçirmiş olmak için tahammül ediyor. doyumsuz sohbetlerle sabahladığım günleri özledim.
  • 4-5 haftada bir gelen derin iç sıkıntısı ve yalnızlık hissi.

peşinden gelen mutluyum lan yasamak çok güzel enerjisi.

bu git geller arasındaki geçişlerde yaşadığım zihin yorgunluğu.
hesabın var mı? giriş yap