• hademe taylan efendi turkiye sinirlari icerisinde ismi taylan olan tek hademedir...
  • haldun dormen'in susam sokağından olaya iştirak ettiği program. bir bak allasen ya, kırpık gibi geçmiş sepetine, konuşuyor yukarıdan yukarıdan.
  • hayatımda bu kadar kötü bir şey görmedim.

hiçbir şeyi beğenmeyen bir sözlük yazarı değilim gayet içtenlikle yazıyorum bunu.

hayatımda bu kadar kötü bir şey görmedim.

oyunculuklar kötü, doğru ama sorun oyuncularda değil.

sorun metin yazarlarında.

ben bu kadar kitsch, bu kadar bayağı, bu kadar klişe, bu kadar banal bir şey yazılmış olmasına ihtimal vermiyorum.

26 ağustos 2011'de yayınlanan uzaylı skecinde oyunculara acıdım resmen.

yarın öbür gün olur da gerçekten ''yırtarlarsa'' ömürleri boyunca yakalarından düşmeyecek, bence utanç dolu bir skeçte rol aldılar.

bkm mutfak oyuncularına kızıyorduk, bu nasıl metin yazarlığı, oyun yazarlığı diye eleştiriyorduk.

ama bunları gördükten sonra onlara haksızlık yaptığımı düşünüyorum.

türk televizyon tarihin açık ara en kötü programı.

net.

hakkında daha fazla yazı yazmayı kendime zul görüyor ve entryimi bitiriyorum.
  • bünyesinde sinan çetin'i bulundurduğu için izlemeyeceğim program.
  • bence olmuş program. hemde kötü, çok kötü olmuş.

edit: program uzarda üsküdara giderken olmazsa laflar hazırlarım.

edit2: pazar gününe alınmış malsın kanal d.
  • ismi bile bünyemde tuhaf etkiler yaptığı için izlemeyceğim "şey".
    artiz mektebi, savaş dinçel, perran kutman, müjdat gezen, demet akbağ, yasemin yalçın, gaffur uzuner gibi gerçek sanatçıların canlandırdığı bir eserdi.
    şimdi siz gidip artiz mektebini, ismini yazmaya bile üşenilecek kişilerle rating olayına kurban edeceksiniz.
    sonra sokaktaki apaçi gencimle, barzo kızlarıma artiz mektebi ne diye sorunca o efsanevi oyunculuları hatırlamayıp,
    -aaa hani böööllee bi program var, hani böölee sanatçı olmaya çalışıyorlar.- diyerek efsanenin içine sıçacaklar
  • bir türkiye'nin yıldızları olamamış. ki sanırım, maddi imkanları o programın 5 misli filan vardır. sanırım yeni berenler, enginler keşfetmeleri pek mümkün olmayacak.
  • perran kutman'ın sanatı tarif edişini, daha doğrusu edemeyişini unutamadığım müzikli güldürü. keşke şimdi de böyle eserler böyle nefis kadrolarla sahnelenebiliyor olsa...
  • (bkz: nurgül david' in ördeğini ellemek istiyormuş)

böylece hayatımıza yeni bir tabir sokmuş yarışmadır.

ördeğimi ellemek isteyen sözlük kızlarına selam ederim.
  • twitterca lanetlenmiş program bu akşam.
    kanal d'nin neden şehit edilen askerlerimizi değil de bu programı göstermesine tepki yağıp duruyor.
    programın çok kaliteli olduğunu, güzel olduğunu filan iddia edecek değilim ama bir programı kaldırmak, sanatı, ekonomiyi durdurmak, tabir-i caizse ekranlarda göstermelik saygı duruşunda bulunmak pkk'ya karşı bir duruş değildir.

ne twitterda ne facebookta klavyelerden kahrolsun mesajları vererek yapılacak bir şey yok, toplum hareketi filansa kimse kusura bakmasın ben statusume 'kahrolsun pkk' yazarak somut çözüm aramıyorum arayanlara da anlam veremiyorum.

tüm toplum olarak eğitime, pkk'nın yoğunlukla bulduğu yerleri geliştirmeye yönelik adım atılacaksa sözüm yok, twitterına 'kahrolsun pkk' yazanları eğitim gönüllüsü olarak görmek isteriz.
hesabın var mı? giriş yap