şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gençler bildirilerini imzalamış.
  1.5 metrelik yeni okul müdürleri de odaya çekip kimler imzaladı söylemezseniz savcılığa veririm demiş. hehehe :)
  2 saat içinde söylemezseniz hepinizle görüşücez deyince cevaben artvin fen lisesi de bildiriye katıldıklarını deklare etmişler... "liseli" lafı artık bir küçümseme olmaktan çıktı demişti geçenlerde birileri, çok doğruymuş, müdüre fena kapak olmuş.

  bizim zamanımızda haşmet turan vardı, pek böyle savcılık mavcılık olmayan olayları savcılığa taşımadığı gibi savcılık olanları da kendi adalet sistemi ile sağlardı ey gidi aydınlık günler ey.

  ha ne diyorduk?

  çekerdi odaya iki tokat sallardı aklımız başımıza gelirdi yada gelmese de yendiğimiz tokadın neden atıldığını bilirdik , arkamızda olduğunu da bilirdik o zamanlar müdürlerin. şimdiki gibi 17 yaşında öğrencisini polisin savcının yandaşın kucağına atmazdı, vermezdi, teslim etmezdi.önceden sistem böyleydi yani. biz de bizden küçüğü ona gücü yetebilecek tehditlere karşı korurduk kollardık.
  neyse haber geldi ki böyle böyle olmuş. bak sen şu ufaklığa diye bizlerde eski mezunlar olarak bir bildiri hazırladık. bilsinler ki o okulda okuyan ve diğer okullarda okuyup öyle 1.5 metrelik tiplere o gençleri yedirmeyiz.

  şimdi bana bak küçük adam, senin ne boyun, ne çapın o çocuklara yetmez bu bir, iki; git nereye şikayet ediyorsan bizler de et bakalım. 2 tane imza için çocukları okulda fişliyorsun ya, biz bu gün bi gecede 200 eski mezun ile onların sonuna kadar arkasında olacağımızı bildirdik, peki bu devran tersine döndüğünde senin arkanda kim duracak?

  müdür küçük ama mide bulandırıyor işte, takılmayın gençler, her türlü arkanızdayız. sadece artvin anadolu lisesinin yada artvin fen lisesinin değil, bütün aydınlık gençlerin arkasındayız. abilerinizi ablalarınızı da savcılıklara vermeden, sizleri kimse sıkıntıya sokamayacak rahat olun. şimdi kafanızı boşaltın da, haftaya gireceğiniz şu lanet sınava son bi gayret odaklanıverin bakalım.

  hepinize başarılar umarım herşey gönlünüzce olur. yüreğinize sağlık...
 • ismini 15 temmuz şehitleri anadolu lisesi yapmışlar.

  içten içe yandım sanki. koridorlarında gülüp eğlendiğim, bahçesinde top oynadığım, yatakhanesinde yattığım lisemi, onca anımı arkadaşlarımı sanki içimden söküp aldılar.