şükela:  tümü | bugün
 • 28 mayıs 2007'de kurulması onaylanan 17 üniversiteden biri
 • şu an için yalnızca eğitim, orman fakültesi ve rektörlük binaları mevcuttur. rektörü ise; sakarya üniversitesi iktisat bölümünden transfer edilen prof. dr. mehmet duman'dır.
 • felsefe ve sosyoloji bölümleri günün anlam ve önemine binaen ilahiyat fakültesi kökenli kişiler ile doldurulmuş üniversitemsi.
 • saf saf telefonda operatörün dahili numarayı tuşlayınız demesini beklerken aradığınız kişinin ismini söyleyiniz dediğinde zönk bu ne şimdi dediğim üniversitedir. ne yapayım arkadaş boş bulununca şaşırdım.
 • internet sitesi http://www.artvin.edu.tr/ 'dir.
 • muhteşem karadeniz doğası içine kurulmuş yeni sayılabilecek bir üniversitedir.
  ancak son yıllardaki gelişimi göze alırsak yavaştan sistem oturmaya başlamış. fakültelerin bulunduğu seyitler yerleşkesi şehir merkezinden yaklaşık 2-3 kilometre uzaklıkta dik yokuşların sonunda ulaşabileceğiniz yerde. gerçi artvinde yokuş olmayan yer yok gibi bir şey. yürüyüşe çıkmak isterseniz üzgünüm, yalnızca iskebe tarafında 100-150 metrelik düz bir yer var.

  meslek yüksekokulu ise çayağzı mahallesinde çoruh nehrinin kıyısındadır. eskiden fabrika vardı önünde ancak şimdi yıkılıp yerine şehir yerleşkesi yapılıyor. bittiğinde gayet güzel olacağını düşünüyorum.

  barınma konusu birkaç yıl öncesine kadar çok sıkıntılıydı ancak şimdi yeni yurtlar, apartmanlar vs. yapılıyor, belki yine sıkıntı yaşayanlar olacaktır.
  bu konuda sıkıntı yaşanlar, okul yönetimine bildirirlerse sorunu çözmeye çalışacaklardır.

  şehirde imkanlar biraz kısıtlı, çok eğlenme gibi hayalleriniz olmasın. sefa sürmeye gerek yok önce bir cefayı çekelim de sonra sefa süreriz diyenler için ve ders çalışmak için idealdır. aklınızı falanca yerdeki mekan kurcalamaz, arkadaşlarınızın falanca cafedeki durumu sizi üzmez çünkü o tip yerler yok denecek kadar az. gerçi yeni yeni gelişiyor açılabilir o tip yerler.

  sessiz sakin oturun dersinize çalışın. üni hayatı diye karakter ortalamasının altına düşecek davranışlarda bulunmayın. doğanın tadını çıkarın. şehri sevmeye çalışın.
  belki her gidişinizde isyan edeceksiniz ama okul bitip son defa geriye baktığınızda içiniz burkulacak. bu şehir ne kadar kızdırsa da kendini özletiyor bir zaman sonra..
 • farabi yapmak istediğim eğitim yuvası.en ufak bilgisi olan arkadaşlar yeşilimi aydınlatıversinler bir zahmet.
 • rusça site yapmışlar. altı tam dolu değil ama düşünce güzel. bir de uluslararası sosyal bilimler kongresi var, davetli katılımcı listesi fena değil. böyle giderse iyi bir yerlere varacak gibiler sanki.
 • bu üniversite nedir nasıldır hiçbir bilgim yok. lakin önümüzdeki ay düzenleyecekleri sosyal bilimler kongresi gerek konu başlığı gerek davetli konuşmacılar, gerek bilim kurulu ve hatta gerekse kongre web sayfasıyla üniversitenin çıtasını çok yükseklere çıkarmış durumda. türkiye'nin aklı başında marksist muhalif kıymetli hocalarına ilaveten alex callinicos, michal peralman gibi sevdiğimiz yoldaşlar da hopa'ya geliyor. gerçekten kıymetli bir iş. tebrikler. özellikle de düzenleme komitesinin sekreteryasını yürüten araştırma görevlisi arkadaşlara gitsin bu tebrikler.
  (bkz: artvin çoruh üniversitesi sosyal bilimler kongresi)