şükela:  tümü | bugün
 • 28 mayıs 2007'de kurulması onaylanan 17 üniversiteden biri
 • şu an için yalnızca eğitim, orman fakültesi ve rektörlük binaları mevcuttur. rektörü ise; sakarya üniversitesi iktisat bölümünden transfer edilen prof. dr. mehmet duman'dır.
 • felsefe ve sosyoloji bölümleri günün anlam ve önemine binaen ilahiyat fakültesi kökenli kişiler ile doldurulmuş üniversitemsi.
 • saf saf telefonda operatörün dahili numarayı tuşlayınız demesini beklerken aradığınız kişinin ismini söyleyiniz dediğinde zönk bu ne şimdi dediğim üniversitedir. ne yapayım arkadaş boş bulununca şaşırdım.
 • muhteşem karadeniz doğası içine kurulmuş yeni sayılabilecek bir üniversitedir.
  ancak son yıllardaki gelişimi göze alırsak yavaştan sistem oturmaya başlamış. fakültelerin bulunduğu seyitler yerleşkesi şehir merkezinden yaklaşık 4-5 kilometre uzaklıkta dik yokuşların sonunda ulaşabileceğiniz yerde. gerçi artvinde yokuş olmayan yer yok gibi birşey. yürüyüşe çıkmak isterseniz üzgünüm, yalnızca iskebe tarafında 100-150 metrelik düz bir yer var.

  meslek yüksekokulu ise çayağzı mahallesinde çoruh nehrinin kıyısındadır. eskiden fabrika vardı önünde ancak şimdi yıkılıp yerine şehir yerleşkesi yapılıyor. bittiğinde gayet güzel olacağını düşünüyorum.

  barınma konusu birkaç yıl öncesine kadar çok sıkıntılıydı ancak şimdi yeni yurtlar, apartmanlar vs. yapılıyor, belki yine sıkıntı yaşayanlar olacaktır.
  bu konuda sıkıntı yaşanlar, okul yönetimine bildirirlerse sorunu çözmeye çalışacaklardır.

  şehirde imkanlar biraz kısıtlı, çok eğlenme gibi hayalleriniz olmasın. sefa sürmeye gerek yok önce bir cefayı çekelim de sonra sefa süreriz diyenler için ve ders çalışmak için idealdır. aklınızı falanca yerdeki mekan kurcalamaz, arkadaşlarınızın falanca cafedeki durumu sizi üzmez çünkü o tip yerler yok denecek kadar az. gerçi yeni yeni gelişiyor açılabilir o tip yerler.

  sessiz sakin oturun dersinize çalışın. üni hayatı diye karakter ortalamasının altına düşecek davranışlarda bulunmayın. doğanın tadını çıkarın. şehri sevmeye çalışın.
  belki her gidişinizde isyan edeceksiniz ama okul bitip son defa geriye baktığınızda içiniz burkulacak. bu şehir ne kadar kızdırsa da kendini özletiyor bir zaman sonra..
 • farabi yapmak istediğim eğitim yuvası.en ufak bilgisi olan arkadaşlar yeşilimi aydınlatıversinler bir zahmet.
 • rusça site yapmışlar. altı tam dolu değil ama düşünce güzel. bir de uluslararası sosyal bilimler kongresi var, davetli katılımcı listesi fena değil. böyle giderse iyi bir yerlere varacak gibiler sanki.
 • bu üniversite nedir nasıldır hiçbir bilgim yok. lakin önümüzdeki ay düzenleyecekleri sosyal bilimler kongresi gerek konu başlığı gerek davetli konuşmacılar, gerek bilim kurulu ve hatta gerekse kongre web sayfasıyla üniversitenin çıtasını çok yükseklere çıkarmış durumda. türkiye'nin aklı başında marksist muhalif kıymetli hocalarına ilaveten alex callinicos, michal peralman gibi sevdiğimiz yoldaşlar da hopa'ya geliyor. gerçekten kıymetli bir iş. tebrikler. özellikle de düzenleme komitesinin sekreteryasını yürüten araştırma görevlisi arkadaşlara gitsin bu tebrikler.
  (bkz: artvin çoruh üniversitesi sosyal bilimler kongresi)
 • iyi niyetli bir kac hocasina ragmen, agirligi akademiyle alakasiz, gerici, yobaz, yalaka hocalara sahip universite.
  sehir de ogrenciyi nasil somururuz derdinde. sehirden universiteye direk ulasim yok. 2 minibusle gidiliyor seyitlerdeki kampuse. asagidaki kampus de bu kampus de sosyallesmek icin elverisli degil, cok kucuk. sehir kucuk ve kalacak yer sikintisi var, kiralar cok yuksek. artvin her yere cok uzak. bir yere ucakla gideyim deseniz bile, en az, 5 saat ucaga ulasma suresi var. artvin merkezde yasayan, baska yeri unutsun. hopa bir nebze daha elverisli ulasim acisindan, daha rahat yasanabilecek bir yer. yobazi falan yok.
  bahar senliginde ogrencilere mehter marsi dinleten bir zihniyet var. okulda opusen cifti okuldan atan bir yonetim, tacizciyi, biz karismayalim diyerek sorusturma acmadan birakmis.
  universite yonetimi, son olaylardan once, feto ile icli disli. hemen hepsi, abanttaki toplantilara da gidiyor. baslarina bir sey gelmesin diye de baris icin akademisyenlere 2 kez sorusturma acip, akla hayale gelmeyecek sorular soruyorlar. sorulardan bazilari:
  1. bir imzayla da terorist olunur bilmiyor musun? (sanki terorist dedigin oldurur falan, barislaim demez gibi ama)
  2. zekat ve fitre vermiyorsun, farz degil mi? (kimin haddine boyle bir soru sormak)
  3. neden kitap okuyorsun, tv izle. hem tvde romanlarin ozetleri film olarak cikiyor (bunu soran turk dili ve edebiyati bolumunde yar doc).
  4. neden bosandin, gorucu usulu evlensen bosanmazdin (bu arkadaslar boyle evlenmis. bunlar mutfak robotunu, camasir makinesini, elektrik supurgesini, bebek bakicisini esleri saniyorlar. bazilarinin esleri kara carsafli)
  bu yonetim universite falan yonetemez.