şükela:  tümü | bugün
 • sri-lanka'lı tuhaf bayan m.i.a.'nın disko/funk/electroclash/hip hop/tekno karışımı müthiş albümü. lcd soundsystem'in debutuyla birlikte 2005'in en iyi iki elektronik albümünden biri. şu şarkılardan oluşur:

  1. ba na na (skit)
  2. pull up the people
  3. bucky done gun
  4. sunshowers
  5. fire fire
  6. dash the curry (skit)
  7. amazon
  8. bingo
  9. hombre
  10. one for the head (skit)
  11. 10 dollar
  12. uraqt
  13. galang
 • 2005' in iyileri listelerinde bulunan m.i.a' nın bir albümü var karşımızda. geçen sene bu zamanlar raflardaki yerini alan, arular(insanın aklına coşkun sabahın 92 tarihli anılar albümünü getirmiyor değil) debutu, bazen insanın sinirlerini cidden bozuyor. ilk başlarda dinlerken bu kızın vokaline uyuz olmamak elde değil. electroclash(hayır almanya değil, ingiltere) tabanında kendini ifşa eden albümde, yer yer dub, hip hop beatleri ve pop tınıları bulmak mümkün. şurası gerçek ki düzenlemeler gayet iyi olmuş. clublarda bolca çalınacak, oynattıracak cinsten bir kayıt. öne çıkan şarkılar; 'pull up the people', 'bingo', '10 dollar'.
 • ingilterede yaşayan bir sri lankalı olarak geldigi yerin ezgileriyle bezenmiş özünden dönmemiş ve albüme de babasının adını koymuş olan m.i.a. da zapatanın debut albümü.hayata baglanma sebebi.yeni başlayanlar için sunshowers ve galangı tereddütsüz tavsiye ederim.