şükela:  tümü | bugün
  • telefona yapılacak en basit mudahele icin bile gelin burda bakalım diyerek, teknik servis bedeli alma avcısı konumundaki firma.
  • telefonumu ne zaman alabilirim soruma, o belli olmaz her an ya da haftalar sonra diyerek cevap vermiş olan yetkili teknik servis.
  • telefonlari geri vermek icin hic de acele etmeyen sirket. yes tusu degisecek, 12 gun oldu bekliyoz hala. kvk no tusunu 2 saatte degistirebiliyor.
  • tamir edildiğini bilerek evden sap gibi - yedek bir telefon, kart vesaire almadan- çıktığım ve telefonumu şarjı bitik teslim alıp bütün gün "kapalı telefonum açık olsaydı şimdi kimbilir ne işler halletmiştim" diye düşüne düşüne bir hal olduğum, bütün günümün ve ulaşmam gereken insanlar ve halletmem gereken işlerin içine etmiş servis. belki de sorun benim telefonumdadır, ah ah nerde o eski telefonlar, mesela alcateller, kalem pille çalışan, ah ah..
  • servis kalitesi sıfırın altında gezmektedir.telefonunuz servise gider ancak kullanıcı hatası raporu ile geri gelir.hemen akabinde başka bir servise gönderirsiniz ve cep telefonunuz sorunsuz bir şekilde tamir edilir.diyelim ki tamir ettiler; bu sefer de telefonunuzun bir tarafı kırılmış olarak size gelir.
    (bkz: based on a true story)
  • gözüm gibi baktığım htc touch diamond pda'mi, "ön kapak bekliyor" gerekçesiyle 25 gün beklettikten sonra, kalemi içeri çeken mıknatıs olmadan bana geri vermeye çalışan servis. eğer servis için alternatifleriniz varsa, önce onları denemenizi öneririm.
  • şimdi bazı tüketici buraya şu şekilde yöneliyor; (kendimden örnek vererek)

cihazınızı misal -satın aldığınız yere- teknosa 'ya götürüyorsunuz. burada bir arkadaşımız diyor ki; " garantiye verelim ancak 1 aydan önce gelmez. al sen bunu kendi yerine götür. (burada tüketici verilen adresin toshiba yetkili servisi olduğunu sanıyor.) ardından bu teleservice bulunuyor ve oradaki çalışana da soruluyor "teknosa' da cihazın daha çabuk döneceği söylendi doğru mudur?" diye. onaylıyor..

aradan 1 ay geçiyor ve "biz sizi haberdar ederiz" diyen teleservice personeli ancak maille ulaşınca "cihazınız burada, gelin alın!" diyebiliyor.

ayrıca ekstra telefon aksesuarı şu bu sipariş edenler de dikkat etsinler. toshiba g900 kalemi istemiştim, arızalı cihaz sözleşmesine g800 kalemi isteniyor diye not düşülmüş. (henüz telefonu almaya gitmedim neyse ki g800 diye bir model yok, umarım toshiba 'dakiler uyanık çıkar da doğru kalemi gönderirler...)
  • mikrofonu çalışmayan nokia 6555 telefonumu bir ay sonra hiçbir yerine dokunmadan "anakart değişimi gerekiyor, tamirsiz iade" notuyla iade eden nokia yetkili servisi. bir ay boyunca her aradığımda beni internetten imei numarasıyla kontrol etmeye yönlendirdiler, sonunda da yardımcı olamadıklarını, telefonumu iade edeceklerini de yine kendi çabalarımla öğrendim. arayıp sormasam heralde telefon üç ay bekleyecekti orada.

ıslandığı için garantisi giden telefonu, nasılsa garanti gitti diyerek açıp bıçakla orasını burasını kendim kurcaladım, şimdi çalışıyor.

sonuç olarak; hiç memnun kalmadım, kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum.
  • hizmet kalitesi sıfırın altında, alman menşeili bir garip servis.
    duvarlarındaki tüv sertifikaları, özlü sözlerle bezenmiş avrupalı teknisyen posterleri, sözde online servis takibi hizmeti sizi yanıltmasın. firmada çalışanların kafaları hep offline. ne nereye gitmiş kim almış kim vermiş hepsi habersiz. servise verdiğiniz ürünü iade hakkı (30 iş günü) dolmasına az kala hiç bir şey yapmadan size gerisin geri verebiliyorlar. "ileride kvk var, oraya götürün daha iyi" diyebilecek elemanlar çalıştırıyorlar. bulaşmamakta fayda var.
  • aldığım lg marka cep telefonunu, karşı tarafa ses az gittiği için gönderdiğim; geri döndüğünde teknik serviste çalışan bir zekinin telefonun üzerinde tornavidayı kaçırmasıyla oluşmuş tırnak girecek kadar derin bir çiziğin oluştuğunu gördüğüm ve akabinde hemen geri iade ettiğim; 30 gündür de bu çizik parçanın garanti kapsamında değiştirilmesini beklediğim mükemmel ötesi harika beceriksiz ve kalitesiz teknik servis firması. ya arkadaş herşeyi anlıyorum da bu anlaşmalı firmalar internetteki yorumları hiç mi okumuyorlar. bir tane memnun olan müşteri görmedim bu firmadan. telefonu aldım alalı doğru düzgün kullanamadım. telefon kullanamadan eskidi lan. adamlarda yüzsüzlük öyle bir boyutta ki sağlam verdiğim telefonun üzerinde tırnak girebilecek kadar derin bir çentik atıyolar, bir de bu telefonu tamir olmuştur diye çizikle birlikte geri yolluyorlar. siz siz olun bu firmaya telefon falan vermeyin. adam günahını vermez bu firmaya. lg'nin kendi teknik servisi şiddetle tavsiye edilir.

aylar sonra gelen edit: lg telefonumu yenisiyle değiştirdi. sonunda kavuştum lan telefonuma.