şükela:  tümü | bugün
  • cnn'nin orta doğu muhabirlerinden birisi. ırak'ın işgalinden beri cnn'nin bağdat bürosunda çalışmakta kendisi. insurget'ler tarafından yakılan bir ıraklı çocuğun haberinden tutun da ırak'lı kadın mahkumların dramlarına kadar bir çok haber yapmış. elbette amerika ordusunun yürüttüğü operasyonları ve saddam hüseyin'nin idamını da atlamamış.

kendisi babasının 1988-98 yılları arasında orta okulunun müdürlüğünü yaptığı robert kolej'den 1994 yılında mezun olmuş. arapça, türkçe, ingilizce ve fransızca'yı akıcı konuşmasını yetiştiği ülkelere ve annesinin suriyeli olmasına borçlu olduğu söyleniyor.

nerden çıktı şimdi bu abla derseniz de, her sabah takip ettiğim cnn'de "inside the pkk's hidden camps" diye haber yapıp da, pkk'lılar için kurdish rebels ve bağımsızlıkları için savaşıyorlar diye bahseden kimdir onu merak ettim diyeceğim.
  • tanirim ederim. new york'taydi, o aralar gencim, rulet masalarina fahise yatirip gobeklerindeki kokain tepelerine kafami gomuyor, icine kusarak siziyorum, oyle bir hayat. kendisi de, elinde votka sisesi, bol piercingli biseksuel (ya da lezbiyen) guzel bir sarisin olarak bir anda sakur sukur arapca konusmasiyla algimi oynatmis, beni kendime getirerek o bataktan cikmami saglamisti. yillar sonra gunun birinde eli yuzu duzgun bicimde cnn'de bagdattan bildirirken gorunce dedim herhalde bir yerlerden supermenin telefon kulubesini buldu, kilik kiyafet ve karakter degistirdi. iyidir, abuk subuk yerlerde yillardir korkmadan gorev yapmaktadir, 0.9 derwall gucunde turk dostudur, baklava raki sis kebap cok sever, turk erkekleri bir baska der dururdu (4 ayri dilde)
  • 2012 yilinda suriye olaylarinda baska hicbir batili gazetecinin giremedigi yerlere girerek acayip prim yapmistir.
    (tahminen annesinden dolayi sahip oldugu suriye pasaportu sayesinde)
    bir tur korfez savasindaki christian amanpour havasi yakalamistir.
    yildizi cok parlak.
  • an itibari ile canlı yayında taksim'den gaz maskesi ile yayın yapan cnn international muhabiri.
  • canli yayindayken fena gaz yedi, agzi gozu yamuldu. ayrica iki adim yanindaki gezi parki sakini vurularak yaralandi.
    vay anasini... demek ki haber boyle yapiliyor. bugune kadar turk tvlerinde boyle bir sey gormemistim.
  • bugün çok zor bir ortamda, muhteşem bir yayın yapmıştır. yayın yaptığı sırada canlı yayında kamerayı kapamaya çalışan eylemciye (sanırım türk medyası sanmıştı) yaptığı sunumu bırakıp, oldukça sakin bir şekilde ve türkçe olarak "yapma, canlı yayındayız" diyip, hiçbir şey olmamış gibi görevini yapmaya devam etti. oldukça profesyonel bir gazeteci olduğu hem kariyerine bakınca hem de sunumunu izleyince anlaşılıyor ama türk polisinin biber gazına dayanamayıp canlı yayında yüzünü solisyonla yıkattırdı. türk medyasının hepsini toplasan, damon'ın cesaretinin yarısı etmez.
  • dun butun gun boyunca taksim meydaninda mesleginin hakkini vermis savas muhabiri. sayesinde artik butun dunya tayyip'in gercek yuzunu biliyor.
  • ilk görüşte aşk. haber alma özgürlüğü. oğuz haksever gibi, fatih altaylı gibi kaktüslerin, yaban otlarının oluşturduğu verimsiz haber çöllerine serinlik getiren vaha. biber gazı bombardımanında açan kardelen çiçeği.

bir zamanlar banu güven hakkında da ilk ben keşfetmiş gibi hastasıyım yazacaktım fakat benden önce milyon kişi yazılmıştı. şaka arwa şaka hiç olur mu sen bir tanesin...lütfen yanlış anlama entellektüel sarışınlara karşı bir miktar zaafım var. bundan sonra direniş programımı da senin iş programına göre ayarlayacağım. felluceyse felluce, tahran'sa tahran...ırak'ta seçim mi var oraya gidelim, filistin'de halk mı ayaklanıyor gereken neyse yapalım...kışın istersen penguenler ile ilgili belgesel hazırlayalım.

yalnız şu direnişi bir halledelim de...canım benim. gaz maskesini çıkarma yalnız fazla...o nick paton walsh'a da söyle gözüm üstünde. yanlış yapmasın.
  • ingilizce, arapça ve fransızca konuştuğunu biliyordum. lakin türkçe de konuşabildiğini duyduğumda şaşa kaldım.
    röportaj yaptığı bir direnişçi bir kelimenin ingilizcesini hatırlayamayınca kibar kibar "türkçe de söyleyebilirsin" dedi.

ne cevherler var mübarek.
  • suriye'de, mesleki kariyerini bitirecek yalan haberlere imza atmıştır, dahası yaptığı yalan haber basına sızan videolarla tescillenmiştir.

teröristlerle ve suriye'deki sahte videoları batı basınına servis etmesiyle ünlü bir diğer çakma gazeteci danny ile işbirliği yaparak boru hattını ateşe verdirip, yarım saat sonra duman yeterli seviyeye ulaştığında, "esad uçakları şehiri bombaladı" diye haber yapmıştır. haberi yaptığı diğer arkadaşları da danny gibi kirli geçmişe sahip kişilerdir.

söz konusu video

tabi bu skandal, suriye hakkında yapılan binlerce yalan haberden sadece biridir.

ekleme: dany ve arwa cnn muhabirleridir.
    coming soon