şükela:  tümü | bugün
  • 1998 doğumlu, belaruslu tenisçi.

gün itibariyle, teklerde dünya 142 numarası.
  • şu an tianjin open 2017 finaline "seni başk... ay pardon şampiyon yaptırmayacağız" dercesine mücade eden genç tenisçi. günlük bir parıltı değilse bu yavru da iş var. takipte kalın.
  • hem güzel , hem yetenekli.
  • eastbourne'de şu an wta'in servis canavarı olan jule goerges'i geriden gelip muazzam bir oyunla turnuvada saf dışı bırakan belaruslu raket.

2015'te 548. sıradayken, bugünkü galibiyetle 44. sıraya yükseldi.
    maçlarını takip etmeye çalışıyorum. denk gelirseniz muhakkak izleyin.

not: sabalenka'nın geçtiğimiz yıl roland garros'ta ipek soylu'ya elendiğini de hatırlatalım. ipek soylu şu an teklerde 242 numarada. yani neredeyse 4 yıl önceki performansında. türk tenisi'nin özeti.
  • bu gözlerin gördüğü en güzel tenisçi.
    şu sıralar pliskova'yı kondiklemekle meşgul.

(bkz: 28 haziran 2018 sabalenka pliskova maçı)

edit: ilk seti 6-3 aldı iki gözümün çiçeği.
  • benimle yaşıt genç, güzel tenisçi. bein sports'da pliskovayla oynuyor. iyi yerlere gelecek o potansiyel var

edit: cadı pliskova'ya yenilecek gibi duruyor. daha gençsin aryna güneşli günler göreceksin

edit2: yenmiş kurban olduğum. pliskova'yı elediği için de ayrı sevindim
  • pliskova'nın ardından agniezka radwanska 'yı da yenerek eastbourne finaline yükselen genç tenisçi.

ilk çim kort finaliymiş bu. finale gelene kadar oldukça önemli tenisçileri eledi. oyununa, mental yapısına, hırsına hayran kaldım. umarım uzun ve şampiyonluklarla dolu bir kariyeri olur.
  • (bkz: the warrior)

eastbourne'de görges , mertens ve plískova'dan sonra radwanska'yı da eleyerek finale çıkan belaruslu raket. teklerde 32. sıraya yükselerek kariyerinin en yüksek derecesine ulaştı. finalde kerber - wozniacki maçının galibiyle oynayacak.

edit: rakip 1 numaralı seribaşı wozniacki oldu. hadi bakalım.
  • geleceğin şampiyonu olur kendisi.
  • connecticut open 'da şu an gavrilova ile karşılaşıyor. final setinde 4-0 öndeydi, şu an durum 5-5. arada bana kafası hafif kırık gibi geliyor. kadın tenisçiler genellikle duygularını korta çok yansıtırlar. bunun temsilcisi de bence jelena jankovic 'tir ama sabalenka'nın da ondan geri kalır yanı yok. yaptığı basit hatalardan sonra raketini kafasına geçirecek diye korkuyorum.

bu duyguları yansıtma olayı bir tek maria sharapova 'da yok sanırım. masha duygularını hiç belli etmiyor. o güler yüzlü, eğlenceli kadın kortta buzlar kraliçesine dönüşüyor.