şükela:  tümü | bugün
  • aynı zamanda devrimci sağlık işçileri sendikası genel başkanı.
  • dev-sağlık iş'de ki çalışma tarzını egemen kılabilirse disk tarihi bir sıçrama gerçekleştirebilir.
  • adnan serdaroğlu'nu geride bırakan genel sekreter. disk için büyük bir ayıptır ki bugüne kadar kadınları yönetim kademesine getir(e)memiştir. arzu atabek çerkezoğlu'nun bu anlamda disk tarihindeki ilk kadın olması önemlidir.
  • recep tayyip erdoğan'ın ayarlarını bozarak siyasi literatüre "aşırı sendikacı" kavramının eklenmesine aracılık eden sendikacı.
  • recep tayyip erdoğan'la görüşen heyet genellikle sanatçılardan oluşuyordu ve onların yüzyüze görüşmede yumuşayacakları endişem vardı. ki insani bir durumdur. bir yerde misafir pozisyonundasınız, karşınızdaki kim olursa olsun ister istemez bir mahcuplaşma yaşarsınız. hele görüşülen kişi kibirinden yanına yaklaşılamayan bir başbakan olunca bu kibarlaşma eğilimi haliyle artar. protokol ve güvenlik seramonilerini de bunun üzerine bonus olarak ekleyin. hatta belki içlerinde önceden akp yetkilileriyle hukuğu olan, belki bir takım işlerini de bu şekilde hallettirmiş dolayısıyla bir anlamda borçlu pozisyonunda olanlar da vardı. bu şartlarda keşke arada lafını esirgemeden takır takır saydıracak biri olsaydı diye düşünüyordum. o biri bu kadınmış. saygıyla selamlıyorum kendisini.

(bkz: 13 haziran taksim dayanışması başbakan görüşmesi)
    (bkz: 28 mayıs 2013 taksim gezi parkı direnişi)
  • 13 haziran gorusmesiyle ilgili yaptigi aciklamalar cok cok onemli ve ses getirici nitelikte.

http://haber.gazetevatan.com/…anlar/546123/1/gundem

‘sayın başbakan biz bu görüşmeyi 25 mayıs’ta yapıyor olsaydık, bunları konuşabilirdik. ama artık haftalar geçmiş, insanlar sokaklara dökülmüş, 4 kişi ölmüş... aradan 17 gün geçmiş, anneler sokaklara inmiş... eğer çözüm için buraya geldiysek, ki biz de siz de bu nedenle buradayız, gerçekleri konuşmak zorundayız. bu kadar insan sokaklarda gece gündüz size bir şeyler söylüyor. bunları konuşmamız gerekmez mi? bu artık bir sosyolojik, toplumsal olaydır. bu sadece bir mimari mesele değildir’ dedim. ben konuşurken, sık sık sözlerime müdahale eden başbakan, ben ‘sosyolojik, toplumsal meseledir’ dediğimde çok sert tepki gösterdi. sesini yükselterek, ‘siz kim oluyorsunuz da bize sosyoloji öğretiyorsunuz? biz sosyolojiyi de psikolojiyi de biliriz. sizin haddinize mi bize bunları söylemek’ dedi.

ben de ‘o zaman bunu konuşalım diyoruz’ dedim. ancak bu sözlerime daha çok sinirlendi. tepkisini ayağa kalkarak sürdürdü. ‘böyle tepki gösterirseniz çözemeyiz’ dedim. başbakan, ‘haddinizi bilin, sizin haddinize mi bize sosyoloji öğretmek’ dedi... yanındakiler başbakan’ı sakinleştirmeye çalışıyorlardı ama sakinleşmedi. böyle olunca sümeyye erdoğan, babasının yanına geldi ve onu odadadan çıkarttı. başbakan’ın toplantıyı terketmesinin ardından bizimle kalan hüseyin çelik’le birlikte 15 dakika daha orada kaldık. herkes şoktaydı.”
  • söylemek için gittiği şeyleri söyleyince başbakanın tepeden bakan tavırlarıyla aşağılamaya çalıstığı kişidir...

başbakanın uzlaşmacı bir tavır sergilemediği görüşmeleri sadece avrupa basınında iyi gözükmek için yaptığı fikri geldi beynime yerleşti...

sosyolojiyi ve psikolojiyi bu kadar iyi biliyorsun da olayları bitirmeye niye muktedir olamadın demezler mi?
  • karşısındaki ile olması gereken şekilde konuşmuş, dik durmuş, geri adım atmamış geleceğin disk genel başkanı. haber
  • (bkz: rte'nin arkasındaki ipleri sümeyye'nin tutuyor olması)

böyle olunca sümeyye erdoğan, babasının yanına geldi ve onu odadan çıkarttı.

gerçekleri ortaya çıkartan kişi.
  • kendisiyle ilgili haberin dogru olduguna eminim cunku bu haber yapilmadan once, 14 haziran'da, basbakanin il baskanlariyla yaptigi toplantida sonradan anlasildigi uzere bu hanimefendiyi kastederek "orda bir asiri uc sendikaci bize sosyoloji, psikoloji ogretmeye kalkti; biz her ikisini de cok iyi biliriz" kivaminda birseyler soyledi. simdi haberi okuyunca taslar yerine oturmus oluyor.