• sev performansı bugün de yabancı forumlarda konuşulan solisttir.

bana bana'yı söylediği 1989 eurovision şarkı yarışması sürecinde de şarkının bestecisi timur selçuk ve yine aynı grupta yer alan kızı hazal selçuk'un kendisine hoyrat davrandığı sonradan basına düşmüştü. öyle ki, yarışmadan yıllar sonra hazırlanan "timur selçuk - seçkiler" adlı albümde bana bana için arzu ece stüdyoya çağrılmamıştı bile. şarkının sonlarına doğru arzu ece'nin 3. ses olarak zirveye çıkardığı eserin yeni versiyonunda ise üflemeli çalgı kullanılmış.

ne büyük vefasızlık...

sağlıkla yaşasın arzu ece. gerçek sevenleriyle yüzü hep gülsün...
  • oğlunun, saçsız halini görmeye dayanamadığı sanatçımız. sebebi yok ile yıllar önce yüreğimdeki yerini almıştı, bana bana ile hep aklımda kalmıştı arzu ece. o güzelim saçlarının yerini bir peruk almıştı ama gözlerindeki ışıltı sönmemişti ya, içime su serpildi. tez zamanda şifa bulmanı dilerim ecem!..
  • 8-9 yaşlarındaydım o zamanlar, almanya'da yolda yürürken yerde 3 adet teyip kasedine denk geldim (kapsız) . çocukken yolda ne bulursak alırdık , bu kasetlerden 2si kırılmış ezilmiş kullanılamayacak durumdayı ama birisi hala daha sağlamdı ve üzerinde "arzu ece" yazıyordu. alla alla arzu ece kim ki ya ? demiştim içimden. hani o dönem üzerinde ; emel müftüoğlu , yonca evcimik ,bendeniz yazsa dicem tamam. sürekli inter star'da ,tele 10 'da hbb'de klibi dönen ablaların kasedi derdim ama arzu ece adında ünlü birini tanımıyordum. neyse bu bilgi eksikliğim o kasedin içeriğine olan merakımı bir kat daha arttırdı. eve gider gitmez teyibe taktım kasedi ve hiç de fena olmayan şarkılar çalmaya başlamıştı. tamam her parçası mükemmel değildi belki örneğin "minik miki miki" diye bi çocuk şarkısı artık bana hitap etmiyordu ama nakaratı: "aahh özledin mi söyle çıldırtmadan beni böyle birşey var bir şey aman neden gelmedi söyle" olan bir parça vardı ki beni benden almıştı. bütün ömrü boyunca zeki müren'den başkasını dinlememiş babam bile bu kasetteki birçok şarkıyı sevmişti. almanya'dan türkiye'ye yaptığımız uzun araç yolculuğunda 2 gün boyunca aralıksız arzu ece dinlemiştik. o kaset arabanın blaupunkt teyibinden hiç çıkmamıştı.
    kendi kendime , "nasıl oldu da böyle güzel şarkılar söyleyen birini tv'de bugüne kadar görmemişim" diye sormuştum hep.

aradan 8-9 yıl geçti şu kasedi bir dinleyeyim de nostalji olsun dediğimde , kaset yerinde yoktu birisi kaybetmişti anlaşılan. sanki yer yarılmış kaset içine girmişti saatlerce aramama rağmen bulamamıştım. neyseki internet denen birşey vardı artık. bir müzik -forum sitesinden albümünü indirdim. o kaset benim arzu eceyi tanımamı sağlayarak vazifesini fazlasıyla yerine getirmişti zaten. bugünlerde artık mp3 olarak dinliyorum , dinledikçe çocukluğum ve o almanyadan -türkiyeye yapmış olduğumuz uzun araç yolculuğu ve yolculuktaki anılarım canlanır hep.
  • turkiye'yi 2 kez eurovision'da temsil eden bu sanatci bayan, su anda ogluyla beraber florida'ya yerlesmis. kanseri yenebilmis sanirim. yolu acik olsun. umarim florida'da sanatina devam eder.
  • yillarca, neredeyse her eurovision elemesine katilmis, kah elenmis, kah birinci gelmisti. ozellikle yesim donus isin'in secmelerde birinci oldugu sene, turlu dalaverelerle kizcagiz aradan cikarilmis, daha guzel diye arzu ece gonderilmisti yarismaya.
    yanlis hatirlamiyorsam timur selcuk'un ogrencisiydi. ilk ve tek albumu, tamamen kendi emegi ve parasiyla yaptigi sebebi yok idi. albumu hic dinleyemedim ama sebebi yok kotu bir sarki degildi. bu albumden sonra muzige -en azindan studyolara- kusup amerika'ya gitmisti galiba.
  • 1989 eurovision sarki yarismasi'nda grup pan ile birlikte, 1995 eurovision sarki yarismasi'nda tek başına turkiye 'yi temsil eden solist.
    (bkz: bana bana)
    (bkz: sev)
  • trt tarafından kendisine fahri eurovision katılımcısı ödülü verilmesini istediğim şarkıcı.
    zira bütün hayatı eurovision türkiye elemelerine katılmakla geçmiştir.
  • 1989da bizi sagolsun kirmayip timur selcugun kizi hazal ve iki can arkadasi ile yorumlamis olan yorumcu. "bana bana bana bana bana bunu bana bunu bana bunu bana bana..." şeklinde sözleri olan senfonik şarkıyı seslendiren şahsiyet.

sesinin ve kendisinin ne hos oldugunu animsamak isteyen sevgili arkadaslar asagidaki linki tiklayin.
    http://www.youtube.com/watch?v=j4zk3_ib3p8
  • yeni çıkış yaptığı sıralarda buğra uğur aranjörlüğünde "you'll never know" adlı parçayı kaydetmiş olan sanatçı. o tarihlerde stüdyoda kaydedilen şarkılar trt'ye gönderilir ve denetimden geçerse eğlence programlarında playback eşliğinde seslendirilirdi. daha sonra antalya'daki müzik festivallerindeki yarışmalarda yer aldı. bunlardan birinde fatih erkoç ile ikili oldu...
  • tv1'de katildigi pazar programinda cenk koray sormu$tu: "soyadiniz cok guzel, nedir hikayesi?" diye. o da, sahne adi olarak soyadini telefon rehberinden kendisinin sectigini soylemi$ti.
hesabın var mı? giriş yap