• yaradılışında bir iğdiş edilmişlik, böyle anlaşılmaz bir aşağılık kompleksi bulunan insanların yardım çığlığı, duyulmayan anlam cigligidır. bu arzunun tutsakları, özellikle karşı cinse köpek çekerek bu arzularını tatmin etmeye yönebilirler. yerleşik inançlarla yaşarlar netekim ne kadar farklı bir ruh hali sergileseler de.
    (bkz: köpek çekmek)
  • narsizm diyoruz biz buna arkadaslar arasinda...
  • güçlü ve tahrik edici bir his.
  • (bkz: kadınlar)
  • kadını metalastıran zıhnıyetın kopegı olmaktır, ızlenım ıtıbarıyle britanyanın kopegı olmaktan daha acı vericidir.
  • dışarıdan rahatlıkla gözlemlenebilecek ve açıklamasının tek cinse indirgenmesini tuhaf bulduğum ilgi çekme isteğini besleyen kollardan birisidir. bazen üst başla ile ortaya çıkabilir olabilir bazen kişinin kendi hayal gücüne göre değişen pek çok şey ile. kişilerin hareketlerine ya da söylediklerine bu durumda açıklamalı alt yazı geçebilirsiniz.

misal, yeni girdiği bir ortamda etrafındaki insanlara buz gibi davranıp bir yandan da bluzunun kolarını aşağı çeken kadın için "tanrım hepsi beni arzuluyor, neden çünkü ulaşılmaz duruyorum kimse ile muhabbete girmiyorum ama şu bluzun kolları da neden omzumu kapatmakta ısrar ediyor ki yani şimdi.. görsün ama ulaşılmaz olduğumu bilsinler ve bana tapıcaklar!"

ya da,

misal geçtiği rutin bir sorguyu karşısındaki kadına kendisini yücelterek anlatırken "bu hatun da insan haklarından, sosyal içerikli projelerden filan bahsetmişti geçenlerde, şimdi kesin beni arzuluyordur off daha da kötü anlatmalıyım durumumu daha da kötü, şiddete maruz kaldığımı da mı söylesem ama acaba uff evet evet söylemeliyim dayanılmaz olacağım. bir de sıcak oldu diyip kazağımı da mı çıkartsam acaba, kollarımı filan görürse belki artık hiç dayanamaz.."

gibisinden.
  • spor yapan kadın ve erkeklerde görülebilen arzu tipi. "çok iyi vücut yaptım, insanlar beni arzulasın artık," şeklinde vuku bulur.
hesabın var mı? giriş yap