şükela:  tümü | bugün
  • yildiz tilbe'nin dillere destan albümünün asmis sarkisi...

sevdigim kacak baharin
    yüzüne boyandi gece
    topragima düstü yagmur
    ah süzüle süzüle
    ellerin tenimde ates
    korkular bir adim öte
    baglarimdan gecti rüzgar
    cig düsüre düsüre

sen bana şahit
    durdu zaman kalbimle bir
    ah deniz gelgit
    darmadigin yine sahil

geceler aysiz
    arzular arsiz
    ne yana yikilayim
    ona katiksiz ac deli yuregim
    kime yalvarayim
    care sende allahim
    beni al rahata kavusayim
    ince ince isliyor sevda nasil kurtulayim

(bkz: dinlenilesi sarkilar)
  • yildiz tilbe'nin yurek burkan muthis sarkisi. dunyanin en anlamli sorularindan birini sormustur bu sarkida
    "geceler aysiz arzular arsiz
    ne yana yikilayim"
  • yıldız tilbe nin piyasa olmadan önceki özel şarkılarından. başlangıcındaki org bozması bir aletle yapılmış melodi olmasa çok daha güzel olurdu..
  • "zular"a tekabül eder. o da çok anlamlı olmaz. o yüzden "arzular", "ar"lı kalsın.
  • muhteşem albümün muhteşem şarkılarından birisi. bunu bana söyleyen bir sevgilim olsa, dizlerinde dinlesem, şarkı bittikten sonra sevişsek...öyle bir şarkı yani
  • yıldız tilbe'nin yıldız tilbe olduğu zamanlardan kapımızı çalarak yürek burkan bir parça. *
    ne yana yıkılayım sorusuyla dillere destan olmuştur.

hep diyorum. 90'lar türk popunun bu melankolik şarkıları bizi bir ömür boyu terk etmeyecek. bu da onlardan biri...

ayrıca lütfen;
    (bkz: delikanlım/#16405026)
  • tilbe'den çok sert bir tokat bu, ömür boyu suratta acısı hissedilecek..
  • az önce aklıma gelince, açıp youtube'dan dinlediğim bir garip yıldız tilbe şarkısı. 90'lı yılların en iyi albümlerinden dillere destan'ın en ağır parçası. sound falan da ne güzel ya, rhodes'lar uçuyo arkada, vay anasını..

(bkz: öyle arabeske can kurban)
  • sevgili yıldız, güzel kardeşim, canım arkadaşım, yapma demiyorum hobi olarak yine yap ama canımızdan can götürüyorsun be abla.. biraz da biz fanileri, kalbi olan insanları düşün.. ya biz nereye yıkılalım dinlerken bu hançerini? eller tende ateşken, korkular hep bir adım ötede neyse ki yaşayabiliyoruz hala ama sahil darmadağın..