şükela:  tümü | bugün
 • arzum isimle güzide markanın bebek sahibi olmuş anne babalar kullansın diye hazırlamış olduğu minik mutfak eşyası serisi. bende bu serinin yoğurt makinesi var. türünün start düğmesi olmayan ilk makine olma özelliğini taşıyor sanırım. kafasına göre çalışmak isteyen veya istemeyen, sizin de onun keyfinin kahyası olduğunuz bir makine türü bu. çalışma mantığını bir fişin takılmasına bağlayan arzum müessesi mühendislerini buradan tebrik ederim.
 • aç-kapa düğmesi olmayan, bir zaman saati ve bir de bipleyici dışında bir elektronik aksamı olmayan yoğurt makinası.

  kullanım kılavuzunda yazmayan üç husus var:
  - bir litrelik hazır yoğurt kapları makinanın içine mükemmel sığar, böylelikle yetişkinler için de yoğurt ve diğer mayalı gıdalar (örn: sour cream, smetana) hazırlanabilir.
  - bir seferde bir litreden fazla yoğurt yapmak istiyorsanız diğer yoğurt kaplarını da yanlara dizip üstünü -eski usul- battaniye ile sarabilirsiniz.
  - eğer makinayı (benim gibi) 5+ yıldır kullanıyorsanız parçalarına ayırıp temizleyin, yoğurt yaparken oluşan yoğuşma, makinenin alt tarafına su sızmasına ve bu nedenle burada mikroorganizma üremesine neden olabiliyor. matkapla aletin tam dibine bir delik açıp* bu suyun tahliye olmasını sağlayabilirsiniz.

  peşin edit: firmayla müşteri olmak dışında bir ilişkim yok, cihazın içini açıp başınıza bela alırsanız sorumlusu değilim.