şükela:  tümü | bugün
 • bu kesinlikle her isteyenin olmasi gereken dogal hakkidir. son derece kisisel, ama kullanirken iyi dusunmek gerek.

  (bkz: adil kıllanım kotasi)
 • arzum onan i victoria's secret mankeni ile kiyasladiginizda o olcutlere gore guzel olmamasi cok dogal cunku kendisinin cizdigi imaj bir ic camasiri mankeni degildir. arzum onan asaleti ve durusu ile turkiye'de guzel olarak adlandirilmaktadir. arzum onan'i bugun bir kraliyet sarayina alip koysaniz insanlar bakip "kralicemiz cok guzel" diyeceklerdir. turk halki olarak da bizde oyle bir imaj cizdigi icin yillar gecse de guzel olarak adlandirilacak bir hanimefendidir.

  bu arada ulkemizi temsil eden ve etmis olan asil(!) secilmislerimizin dunyadan aldiklari tepkilerden birini gosteren kisa bir video youtube
 • malum soruya hayır diyeceğimizi göstermez.
 • olm, zaten olay "aşırı güzel" olması değil, zarif olması. şu aradaki farkı bir türlü idrak edemediniz lan! güzellik zaten göreceli bir kavram, aynı zamanda geçici de. bugün "üff, hatuna bak lan, yemin olsun granit" diyebileceğimiz bağyan kişisi, bundan 15 yıl sonra bir bakmışsın ponza taşına dönmüş. o yüzden güzellik olayı tamamen tatava.

  arzum onan güzel mi, değil mi, bilemiyorum. sana güzel, bana değil. ama zarif mi? hem de sonuna kadar. 100 yaşına gelse, her tarafı kırışsa, mutlak çirkin olabilir mi? muhtemel. ama hala zarif bir kadın olacak mı? kuşkusuz!

  bak tdk ne demiş:

  zarif: 1. sıfat çekicilik, biçim, görünüş, durum, konuşma ve davranışlarıyla hoşa giden, beğenilen, zarafetli

  görünüş derken illa ki, saç baş değil olay. abla bir giyinir, dersin ki "vay lan, ne kadar da yakışmış". illa ki çok paraya, kıvrımlı kalçaya, 85c memeye gerek yok yani görünüşünün güzel olması için.