• askerli, ordulu ecnebi film ve dizilerde gecen bir komuttur bu. ornek (bkz: battlestar galactica)
    komutan bi seyler konusur, askerleri dinler, komutan sozu bitince bu komutu verir ki asker isine donsun. ancak turkce altyazilarda rahat olarak cevirilmektedir bu komut ki iste burda cevirmenler yanilmaktadir. bu komutun turk silahli kuvvetlerinde ve boylelikle turkcedeki karsiligi devamdir.
  • brit pop bitti demediniz mi lan ? bitmemis aga.
    2017'nin en iyi albumleri arasinda yer alacak 15 sarkilik bir guzellik yaparak 'sandiginiz kadar kazma degilim' demis liam kardes.
    bu parçalarin konserlerde yasatacagi coskunlugu tahmin dahi edemiyorum.
  • askeriyeyle ilgili amerikan filmlerinden ogrendigimiz gibi "rahat" anlamina gelir.
  • bir alkaline trio parcasi.

stale as a 2 day half full beer
    cigarette boats float around in here
    a field in my gut lacking sunshine
    put down like a teenager's first drink
    i cough up compliments i think
    you're better off walking away while you still can

she was passing through to climb a hill
    as you slipped and slid on my gut spill
    my better half was praying for you to fall

rotten like a 3 week half full glass
    of breast milk, drunken off my ass
    i would give anything to erase the past
    nine years of my life
    put down like a prostitute in court
    all liberty soon to abort like my sanity
    like thoughts of you

she was passing through to climb a hill
    as you slipped and slid on my gut spill
    my better half was praying for you to fall
    praying for you to fall
    so pitiful
    praying for you to fall
    i'm f**kin' pitiful

praying for you to fall
    so pitiful
    praying for you to fall
    so f**kin' pitiful
  • içimden bir ses noel'in kasım'da çıkacak yeni albümü bunun kadar iyi olamayacak diyor.
  • sorunlu kardeş liam gallagher'in bugün yayınlanan son albümü. ben oldukça beğendim albümü. liam'ın sesinden yeni ve iyi şarkılar dinlemeyi özlemişim. kesinlikle rock star ışığına yakışan gitarlar, mızıkalar...

albüm'ün deluxe basımının şarkı listesi;

1. wall of glass
    2. bold
    3. greedy soul
    4. paper crown
    5. for what it's worth
    6. when i'm in need
    7. you better run
    8. i get by
    9. chinatown
    10. come back to me
    11. universal gleam
    12. i've all i need
    13. doesn't have to be that way
    14. all my people / all mankind
    15. i never wanna be like you

4 şarkı zaten servis edilmişti albümden. diğer şarkıların bazılarının da canlı kayıtları mevcuttu. ben açıkçası bu albüm önden yayınlanan 4 şarkı kadar güzel olur diye düşünmüştüm. ama daha fazlası var albümde. oasis'ten alışageldiğimiz the beatles esintileri, lennon, jagger dönemi klasik rock havası ile kesinlikle beklentilerimin üzerinde diyebilirim.
    dinleyelim bakalım.
  • piç, iyi bir albüm yapmış. eski günlere döndüm, tüylerim diken diken oldu. 24 kasıma kadar beni baya iyi idare eder ama asla noel gallagher's high flying birds gibi kendini aşmış bir iş çıkmayacağını biliyordum. liam oasis'in gölgesinden asla kurtulamaz.

edit:
    balon 2 günde söndü...."tüylerim diken diken olmuşmuş..." hadi la ordan!

dinledikçe oasis'in yayınlanmamış şarkılarının toplama albümü hissine kapılıyorum. şarkıcıların parası biter, eski şan şöhret kalmamıştır ve son vurgun şansı odur ya. eski albümlere bonus track olarak bile girememişlerin toplaması gibi. bilindik, tanıdık olma hissi güzel ama yeni biri şey katmış mı? malesef hayır. 1 ayda unutulur bu albüm.

noel tabii sadece şarkıcı değil, komple sanatçı olduğu için ondan farklı bir albüm bekliyorum.
  • her ne kadar müzik yazarlarınca pek beğenilmese de epey başarılı bulduğum debut liam gallagher albümü. sallapati bir kayıt olacağını düşünmüştüm ama incelikli ve hoş bir ilk albüm olmuş. artık kabak tadı veren 'sorunlu kardeş' geyiğini bir yana bırakırsak eli yüzü düzgün bir iş yapmış liam abimiz.
  • liam gallagherin ekim ayında yayımlanacak solo albümünün adı.
  • sanırım sonsuza dek liam gallagher'ın en iyi işi olarak anılacak, sanatçının debut solo albümü.
hesabın var mı? giriş yap