şükela:  tümü | bugün
 • çizmelerimi çıkarayım mı sedye kirlenmesin saflığının bir başka işçideki tezahürüdür "aşağıda mühendisler de var" cümlesi.
  https://twitter.com/…dymi/status/466524973935235072

  edit: verdiğim tweet'in sahibi hesabını kilitlemiş ama konuyu biliyorsunuz zaten..
 • soma'da çıkarılan başka bir işçinin ifadesi.
  "aşağıda mühendisler de var" diyor. neden mi? öyle derse yardımın artacağını düşünüyor çünkü.
  insana, sadece insan olduğu için değer vermeyenler utansın.
  unvana, banka hesabına, makama tapanlar utansın.
  şahit olduğumuz bıçak kadar keskin bu olayları düşünün, düşünelim...
 • "biri üsteğmen olmak üzere 10 asker şehit oldu" diye haber yapılan ülkede belki birilerinin dikkatini aşağıya çekerim niyetinde olan insanın tertemiz çabasıdır.
 • 13 mayıs 2014 soma maden ocağı patlamasının en üzücü cümlelerinden biri. mezun olabilirsem alacağım mühendis unvanından utandım. benim hayatım seninkinden değerli mi sanırsın? en değerlisi seninki. en değersizi de sana böyle hissettiren, seni saati 5 lira için bunları yaşamak zorunda bırakanlarınki. keşke herkes layığını bulsa şu hayatta.
 • insan olduğu unutturulmuş işçinin son bi umudu söz. ne desek boş, insan insanlığından, çalışırken oturduğu rahat sandalyeden, hava almak için şöyle bir camı ittiriverme lüksünden utanıyor...
 • daha ''çizmelerimi çıkarayım mı'' yüreklerden çıkmamışken, yürek burkan bir cümle daha..

  ah be güzel insan, sana kendini bizler nasıl hissettirdik ki; sen kendini bu kadar değersiz görüyorsun. suç sadece hükümetin değil, benim, sizin, hepimizin.

  eli yüzü kara insanları görünce, hepimiz geride durduk kirlenmeyelim diye. otobüste, dolmuşta üstü başı kötü işçi görünce, yanına oturmamayı tercih ettik. avm'lere alınmayanları gördüm, çocukların dalga geçtiğini de. meğer biz ne kirliymişiz, ne kadar insanlıktan uzakmışız. her birimize insanlık dersi verdiniz. sen çok değerlisin kardeşim, sen herkeslerden daha değerlisin. siz yeter ki sağ olun, var olun. biz de son kalan duygumuzu da kaybetmeyelim, utanmayı..
 • her şeye lanet ettirir. haklıdır bu işçi kardeşim. siz değil misiniz eli yüzü kara bir sanayi işçisi görünce iyyyykk diyen? siz değil misiniz işinden dolayı tırnakları kir dolmuş birisiyle tokalaşmaya tiksinen? siz değil misiniz emekçilere her zaman tepeden bakmaya alışmış olan? şimdi gelmiş burada zırlıyorsunuz. umarım vicdanınız biraz acır da artık bu sınıfa gerektiği değeri verirsiniz.
 • babası iş kazası geçirmiş bir mühendis olarak, bir yıldır gözümün önünde duran diplomamı çekmeyece kaldırtan sözdür.
 • sözün bittiği yerdir,insan olamayanlara atılmış en büyük tokat,verilmiş en iyi cevaptır.
 • bu ülkede insan hayatının hala ne kadar değersiz olduğunu gösteren söz. yazık be yazık. utanıyorum insanlığımızdan. 'aşağı da hala insanlar var' gözlerimizi doldurmaya yetiyorken bu nasıl acı bir cümle. bunu kurmak durumunda bıraktığınız insanın yüzüne nasıl bakacaksınız? benim buradan izlemeye yüreğim dayanmıyor, allahım bu acıyı yaşayanlara yardım etsin.
hesabın var mı? giriş yap