şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dooku'nun ona verdigi kiliclar aslinda dooku'yla yaptiklari ve asajj'in kaybettigi bir dovusten sonra verilen hediyelerdir, bugun kaybettin ama 'seni begendim' gibisinden bi anlam tasirlar. dooku bu hanim ablamizi bi sith olarak yetistirmeyi cok istemis ama kurallar elvermedigi icin sadece dovusmeyi ogretmekle yetinmistir. gerci cok basarili da olmustur, hem anakin hem windu'yla kapismis ve ikisini de cok zorlamistir.
  'fanblade fighter' adi verilen cok hizli bi ucak kullanir ayrica, cok da iyi pilottur. anakin'le yerde kapismadan once havada bi kovalamaca oynamislardir.
 • dual wield ve dark sanatı uzmanı.
 • anakin'in yüzündeki yaraya sebep olan jedi avcısı
 • ilginc bir sekilde hem count dooku tarafindan hem de obi-wan kenobi tarafindan pek bir sevilen karakter. dooku belki de asajj'i hayalindeki gelecekte kendi ciragi olarak gormekte ve surekli kollamakta, kenobi ise asajj'in ozunde kotu degil, sadece aldatilmis oldugunu dusunmektedir. hatta bir kac kez sansi varken bile asajj'i oldurmek yerine jedi olmayi teklif etmistir. ancak asajj en sonunda "savasin da galaksinin de kokune kibrit suyu" diyerek cekip gitmeyi istemistir.
 • --- spoiler ---
  anakin'in ofkeden delirip, sonra da sikip attigi bir baska karakter... sith... sith lord da diyemiyorsun, abla cunku bu. sith diyip gecelim.
  --- spoiler ---
 • kendisini her ortamda "yok ben sithim", "yok ben jedi masterım" diye tanıtan, aslında bir dark jedi'dan başka bişey olmayan bir ablamız. hatta dooku' nun deyimiyle "çakma sith". clone wars cartoon'da iğrenç gözükmesine rağmen, çizgiromanlarda dolgun kalçaları ve diri... ehemm evet, onu diyodum.. *

  fay, darrus jeht ve glive gibi pek tanınmamış jedi masterları doğramasına rağmen, mace windu karşısında direktoman tırsıp kaçar, ama obiwan'a da kök söktürür. hatta jabiimdeki patlamadan sonra bunu esir alıp, işkence falan eder, haftalarca da zindanında esir tutar.

  ama en büyük hatayı anakine kafa tutmakla yapar bu sırma saçlı ablamız. ilk randevulari, yavin4 te anakin tarafından eski bir tapınağın tepesinden uçuruma atılmakla sonlanır. bir damla akıllanmaz ve bundan yaklaşık 2 sene sonra coruscantta gene anakinin karşısına çıkar. anakinin yüzünde ep3'te gözüken o yarayı açar açmasına; ama "padmeyi de öldürecem olm heheh" deme gafletinde bulununca, cinnet getiren anakin tarafından tam anlamıyla paketlenir ve binlerce katlı gökdelenlerin birinin üzerinden serbest düşüşe bırakılır.

  lakin kendisi ne yapar eder hayatta kalır, cumhuriyet güçlerinin boz pity'e saldırmaları sırasında dooku ve grievousla beraber jedilara karşı savaşır. savaşın tam ortasında, kaçan dookunun ihanetine uğrar fakat, dookunun emriyle uzaktan bir magna guard tarafından sniper ile indirilir hatta. yaralı halde bile obiwan'a ümitsizce saldırmaya çalışırken, anakin bunu gene çizer. ölmek üzereyken şahadet getirir, hatta obiwan'a dookunun bir sonraki hedefini ispiyonlar. ve akabinde gözlerini kapar.

  salak obiwan ise bunun cesedini bright flight isimli kargo gemisine yükler ve coruscant'a yollar. lakin yolda bir anda gözleri açılan asajj, mürettebata ufak bir mind trick yoluyla rotayı değiştirtir. savaştan, obiwandan ve dookudan çok uzaklara gitmek istediğini söyler..

  sırma saçlı halen hayatta yani... akıbeti bilinmemekte.
 • form 6 olarak da bilinen niman lightsaber formunun bir alt formu olan jar'kai tekniğini kullanır. niman 7 form içinde en ortalama olanıdır, jar'kai'la iki elde birer lightsaber biri saldırı biri savunma için kullanılır. asajj ventress'in kullandığı lightsaberlar kendisi gibi jar'kaida gelişmiş bir fallen jedi olan komari vosa'ya aittir. dooku komari vosa'yı kestikten sonra asajj ventress'i çırağı olarak alınca lightsaberları asajj'a vermiştir.
 • cumhuriyet sınırlarının çok dışında kan dökmenin günlük olay olduğu rattatak gezegeninde doğan, savaş lordları tarafından ailesi öldürülen, gezegende mahsur kalan genç şövalye ky narec tarafından eğitilen taki savaş lordları intikam için ustasını öledürene kadar.
  bundan sonra karanlık tarafa adımını attı savaş lordlarının bir çoğunu hakladı ve gezegeninde önemli bi noktaya geldi. jedilardan ve cumhuriyetten nefret etti çünkü ordaki vahşeti görmediler ve yardım etmediler bu yüzdende ailesini ve 2. ailesi olan ustasını kaybetti.
 • dookunun ayak işlerini yapmaktan helak olan, kendisiyle izdivaç hayalleri kurduğum dark jedi...
 • obi-wan kenobi 'ye aşık gibi davranıyor.

  --- spoiler ---

  the clone wars1. sezon 16. bölümde kendisini özlediğini bile söylemiştir. bunu anakinede söyleyebilirdi ama obi-wan a söylemiştir. hemde cilveli cilveli. var birşeyler...

  --- spoiler ---