şükela:  tümü | bugün
 • bazilarinin ya asansor duserse ya biz asansordeyken deprem olursa diyip binememelerine hic usenmeden 8-10 kati merdivenle cikmalarina sebep olan vakka..
  bu sahsiyetleri binbir maymunlukla hatta zor kullanarak asansore bindirdiginizde ise korkudan ole bi titremeye baslarlarki..
  sizdede asansor fobisi bas gostermeye basliyabilir
 • karanlik, kapali yer, ve yukseklik fobilerinin birleshimi sonucu ortaya chikmish tekno-fobi turu.
  insan ustune bi de mazo olunca ondan iyisi yok.
 • asansörün basılan katta durmaması,hızla yukarı veya aşagı dogru devam edecegi paranoyası yüzünden "korkumla yüzleşecegim!" gazıyla binilmiş (bkz: bok vardi da) o işkence aletinde yukarı dogru ilerledikçe artan baş dönmesi,kalp çarpıntısı ve nihayetinde sapsarı olmuş bir surat,titreyen bacaklar,dagılan karizma...
 • asansor fobisine değil belki ama gizli asansör fobisine örnek olarak her gece rüyada binilen asansörün son hızla yukarı çıkması, durmayacağının bilinmesi, durmaması, binadan son hızla çıkıp gökyüzüne yükselmesi ve sonunda da yere çakılıp ölüme sebebiyet vermesinin görülmesi verilebilir.
 • klostrofobi ile paralellik gösterebilen durumdur kendisi.
 • burayı okuyana kadar bende olmadıgını sandıgım fobi cesidi. gizli olanından bahsediyorum tabi eger varsa öyle bir sey. asansörlerle hicbir derdimin olmamasına, her yerde her türlü asansöre binmeme ve ya düserse ya asansörde kalırsak seklinde düsüncelerin aklımın ucundan bile gecmemesine ragmen rüyalarımda bindigim bütün asansörlerin düsmesi ya da durdurulamaz bir hızla yukarı dogru cıkması, tavanla yer arasında sıkısıp kalmam gibi seyler görmemi saglayan gizli fobi.ya da psikolojide baska bir adı var ama ben bilmiyorum.
 • asansor konulu bir programlama odevi alindiginda bazi bireylerde ortaya cikan durum.korkunun sebebi asansorun ne bir katta kalmasi,ne de bireyin bir yakininin asansor yuzunden olmesi gibi gercek dunya olaylaridir.korkunun sebebi olan olaylarin kaynagi tamamen bilgisayar dunyasina ait olup,erisilmesi size yasak olan bir hafiza alanina erismeniz ile ilgilidir.
  (bkz: segmentation fault)
  (bkz: sigsegv)
 • asansör fobisinin tedavisi mümkündür.. bunun için öncelikle rahatlamak gerekir. rahatlamak için en iyi yöntem önce antalyada "herşey dahil" sistemi ile çalışan 5 yıldızlı bir otelde, 5 gün deniz ve sahil keyfi yapıp günde 5 öğün yemek yemek, 5 dakikada bir alkollü içecek tüketmektir... 6.gün ankaraya dönüp bir kamu kurumunun 30 yıllık asansöründe 10. kata çıkmak, hatta varsa 21. kata çıkmayı denemek tedavide 2. ve en önemli aşamadır.. üçüncü aşama için bir uzmana danışmanızı ve profesyönel destek almanızı tavsiye ederim...
 • çıktığınız katları görmezseniz sorun yoktur. beterin beteri var şöyle düşünün bazı insanlar cephe asansörüyle(binanın cephesine yerleştirilen ve genelde yük-yolcu taşımakta kullanılan kulesine tırmanırken sarsılan ve etrafı tellerle çeviri yaklaşık 1 ton civarında makine) 200-300 metre yukarı çıkıyorlar! gerçi kişisel tecrübeme göre bir cephe asansörüyle 20 metre çıkmak bile adamı titretmeye yetmektedir.
 • fobiniz olup olmadığını ancak ağzına kadar dolu bir asansörle inmeniz gereken katın 1,5 metre altında durmuş şekilde 5 dakika bekledikten sonra yardım için gelenlerin sizi yukarı çekebilmek için asansörün elektrik ve havalandırmasını kapattıktan sonra anlıyabilirsiniz. böyle bir durumda da eğer kendinizi boğuluyor gibi hissetmediyseniz ve ertesi gün aynı asansörde gülerek dün akşamki olayı anlatıyorsanız fobiniz yoktur