• batı cephesinde yeni bir şey yok, bildigimiz tartismalar, o yuzden dogrudan kufur kismina geciyorum:

1) bu gizli goruntuleri sizdirani esekler siksin. onu da birileri videoya cekip yayinlasin. sonra da hapse girsin, cunku san francisco'da yasamadiklarindan oturu dayilarin hayatlarini mahvetmis olabilir.

2) goruntuleri yayinlayanlari da dovmek lazim. alkislarlayasiyorum nasil calisiyor bilmem de, bari suratlari sansurleseler. herkes youtube havalarinda.

3) izledim ve tahmin ettigim gibi igrendim. gay arkadaslarla ayni evde yasarken dahi igreniyordum. akil mantik isi degil ki bu, omurilikten gelen bir tepki. estetik sartlandirmayla, genlerle filan alakasi var. pirasadan da igreniyorum. bununla sinirli kalan tepkilere homofobi diyenleri, homofobi kavramini ucuzlattiklari icin dovmek lazim.

4) "iki kadin gorsen igrenmeyecektin ama" diyenler de dovule. e igrenmeyecektim tabii, zevkin/rengin ikiyuzlulugu mu olur. "pirasa yerine nefis tereyagi soslu iskender olsa igrenmeyecektin ama" diye cemkirmek kadar manasiz bir tepki bu.

[edit: didaktik olmamak icin kisa kesiyorum. homofobinin tek bir tanimi yok, bir skala. kontrol edebilecegimiz seyler olan tutum,prensip,felsefe yerine kontrol edilmeyen salt estetik kaygilar uzerinden homofobik olarak etiketlenmek yanlis. ustune, strateji olarak da yanlis, zira bu kistasa gore istanbulda homofobik olmayan 15-20 erkek vardir, onlarin da cogu komadadir]

5) "igrenme" isini abartip, bu goruntulerle ozel alanlarina tecavuz edilmis gibi yorumlar yapanlari cok pis dovmek lazim. dayilar zorla evine girip, tum aileni salonda kanepe baglayip kendi sevismelerini izletmediler ya. acik acik "asansorde yiyisen dayilar" yazan bir linke tikladin, acmayin dedeler uyarilarina kulak asmadin, kimseye gozukmeden yiyisen dayilari izledin. igrendiysen bu dayilarin sucu degil, onlara gikini cikarmaya hakkin yok.

dayilarin asansorde, kuytuda kosede dahi yiyisme hakkini cok gorenler asil homofobik olanlar. tarkanin da basina gelmisti bu galiba birkac yil once, adam erkek arkadasiyla dagin basina gitmis, ciplak oturup muhabbet ediyordu, okuzogluokuz paparazzinin teki de bunlarin fotograflarini yayinlamisti.

ulan tecavuzun, ensestin, siddetin bininin bir para oldugu bu kadar baskici toplumlarda, kimseye zarari olmayan adamlari kiyiya kuytuya itmek yetmedi, orada dahi onlarin mahremini hice sayacaksin, sonra da yaptiklarini engelleme yanlisi olacaksin. siktir lan. senin tasvibine mi kaldi dayinin asansorde ne yapacagi. sonraki adim nedir? yalnizken ne hayal kurduklarina da mi karisacaksiniz? ruyalarinda escinsel olmalari da mi suc olacak? herkesin icinde mini bir diktator var masallah. bertrand russell'in dedigi gibi, "essekler siksin sizi".

6) buradaki tek ilginc ve bence tartismaya acik noktaya geldik, yani dayilarin ozgurluk alanini ruyalardan, yatak odalarindan, kimsenin gormedigi dag baslarindan, asansorlerden alip, daha normal, daha goz onunde olan ortamlara yaymaya, bunun hudutlarina. soyle ozetlenmis:

"istediklerini yapsınlar. ama hazzetmiyorum. bu da benim en doğal hakkım. keşke her yerde bunu yapabilsinlermiş. ulan sokakta simit satan adamla, manavcı yol ortasında öpüşmeye başlasa hiç mi dönüp noluyo diye bakmazsınız"

ben de hazzetmiyorum ama liberal oldugum icin ben de "keske her yerde yapabilsinler" diyenlerdenim. bu iki durus birbirine ters degil. benim hazzetmemem, yahut dupeduz igrenmem, bana adamlari engelleme hakki vermiyor. iki dakka da igreneyim yahu, nedir, atla deve degil. lord musunuz essek sipalari, senin benim keyfim adamin hayatini boyle sacmasapan yasamak zorunda kalmasina, kuytuya koseye sikismak zorunda olmasina deger mi?

sokakta da donup bakarim tabii ki. bir bakarim, iki bakarim, sonra gider mesgul olan manavdan domates yuruturum, simitciden gevrek bir tane alirim veresiye. sonra domatesli simidimi yerken bir daha donerim, bir daha suratimi eksitirim, ve bir daha derim "ulan herhalde hic alisamayacagim su manzaraya ama insanlarin bunlari yaptiklari icin dayak yedikleri, olduruldukleri, en en iyi ihtimalle kuytulara itildikleri bir ulkede olmadigimiz icin sansliyiz". bir nesil sonrakiler de bunlari dahi dusunmez ve simidi parasini verip alirlar efendi gibi. hayal iste..
  • birbirlerine ilk kez açılma kısmı merak uyandıran görüntülerdir.

- gıyas iyi adamsın sen.
    - sende öyle.
    - gerçekten iyi duygular besliyorum sana.
    - yüksünme.de hele.
    - bilemedim, sarılasım öpesim geldi, döşüme basasım..
  • asansör kapısı kapanana kadar birbirlerine hasretle bakarak ayrıca yaran dayılardır.
  • beni nedense üzmüs videodur. insanlar sevgiyi, aski onu gectim, cinsel tercihlerine yönelik seks ihtiyaclarini bile saklmak zorunda kaliyorlar ya, bu noktada oturup düsünmeli herkes. o dayinin asansörün kapanmasiyla, diger dayiya öpücük kondurma ani, benim diyen ask filminde bile yok. yazik valla.
  • ne pis adamlarmışsınız allah da sizi kahretsin. amma nefret, garez doluymuşsunuz. dedikoducu mahalle karıları gibi arkalarından etmediğiniz laf kalmadı. bi kere bu görüntüyü hangi o.ç. paylaştıysa aynısı onun da başına gelir inşallah. böle full hd kalitede yakın plan sikiş görüntüleri yayılır ki, memlekette onun sikik yüzünü tanımayan kalmasın.

gerizelakı arkadaşım, mal arkadaşım, bak şunu bir türlü anlamıyorsun: bu görüntülerin sana, bana, hatta çoğunluğa iğrenç geliyor olması internette paylaşılabileceği anlamına gelmiyor. bunlar özel görüntülerdir. kimliği afişe eden görüntülerdir. bunları paylaşamazsın. insanların hayatlarını yakamazsın! yüzlerini mozaikleme ihtiyacı bile duymamış soysuz röntgenci.

bir de gururlu homofobikler türedi. homofobiğim var mı diye geziniyorlar ortada. ulan yavşak oğlu yavşak, bu adamların görüntüleri onların haberi olmadan çekilip paylaşılmış. bu mu lan senin "adam"lığın? senin vicdanını, karakterini, adalet anlayışını afyonlu katolik gay taşfırın ustaları siksin. sizin gibi karaktersizlerin eline düşünce böyle oluyor işte.

yazık lan acıdım adamlara.
  • sağdaki uzun boylu dayının aşkından ve şehvetinden gram şüphe etmemekteyim.

edilmemektedir. (ispiyoncu için tanım devamı)
  • açıkçası beni gülümsetmiş çifttir. öpüşürken bize soracak halleri yok ya. kısa boylu amcanın elle yoklamaları gözden kaçmadı ayrıca.
  • türkiye'de bir büyükşehir metrosunda mühendis olarak çalışan arkadaşım kameralardan denk geldikleri enteresan olayları anlatıyordu bir an tatsız bir hatıra geldi aklına, asansörlere kamera konduktan sonra insana olan inancım sarsıldı benim, dedi. en sarsıcı görüntü neydi, dedim. cami cemaatinden iki hacı amcanın asansörde öpüşüp birbirlerini sıvazlamalarıydı, dedi. kınadın mı, dedim. yok ama bi tuhaf oldum inancım sarsıldı, dedi.

esas sorun asansörde öpüşen dayılar değil. asansörlere kadar giren kameralar bence. alarm düğmeleri yeterli olmalı acil durumlar için.
  • hasret kalmış dayılar.
    uzun boylu olan asansörün kapanmasını zor bekledi. o nasıl yapışmak lan. değme aşk filminde yok öyle bir sahne.
hesabın var mı? giriş yap