• bilim kurgu severlerin içindeki boşluğu bir parmak bal çalarak giderebilecek dizi. 3 bölüm diye düşünülse de aslında 6 bölümdür.

--- spoiler ---
    darwinist bir yaklaşımı olan mini dizi. 3 nesil uzay mekiğinde kalıp umut olmayınca ışınlanmayı evrimleşerek buluyorlar.

buna göre 2 nesil ekonomik kriz altında yaşayanların çocukları evlerine haciz geldiği anda balya balya para .ıçacaklar...

--- spoiler ---
  • x files mitolojisinin kemik bölümlerinden abduction üçlemesinin *ortancası *bölümün çekimleri sırasında kızı piper a 9 aylık hamile olan gillian anderson bir bölümlük izin alsın diye dana scully kaçırılmıştır.(önce duane barry, sonra uzaylılar tarafından)bu duruma acayip sinir olan mulder ise scullysini bulmak için elinden geleni ardına koymayacaktır.
  • hz. isa kutsal cuma günü çarmiha gerilmis, paskalyada tekrar canlanmis, ascension günü de göge yükselmistir. rivayet odur ki, bu yükselis zeytin daginda gerçeklesmistir.
    yani nedir, yükseliniyor, o halde hiristiyanlarin miraç kandili denebilir buna. evet.
  • --- spoiler ---

truman show gibi lakin geminin icindekiler "brightest mind" lar dunyada olduklarini disarisinin gercek olmadigini yillarca anlamamislar koy gotune gitsin oyle brightes mindlarin.

guzel dizi o ayri:)

--- spoiler ---
  • daha başlamadan "neden mini dizi ki" diye isyan ettiren yapım.
  • hayatımda şu ana kadar karşılaştığım dinlemesi en zor albüm. ki progressive rock, progressive metal, metalcore falan gibi dinlemesi nispeten "zor" kabul edilen müzik türlerinde sıkıntı yaşamazken bu albüme takıldım kaldım arkadaş. 40 dakika şarkı mı dinliyoruz dayak mı yiyoruz belli değil. kafaya koydum ama, sindireceğim bu albümü sonunda. saygılar coltrane abi.
  • "müzik gökyüzünü oyar." (s. 12)
    (baudelaire, "apaçık yüreğim")

öyle bir albüm

(bkz: avantgarde)
  • fikir güzel işçilik kötü.
    mahsun kafası misali onlarca gereksiz detaya ve mesaja boğmuşlar yazık etmişler. vaad ettiği ana hikaye hakkında hiçbir şey anlatmadan sadece başına ve sonuna kısaca yedirince oluyor sanılıyor ama yanılınıyor tabiatıynen.
  • netflix de 6 bölümünü seyrettim. seyredilmese de olur.

--- spoiler ---

sonundaki ışınlanma güldürdü sadece. ben gemi gerçekten kalkacak sanmıştım.
    --- spoiler ---
  • stargate aleminde farklı yollarla ulaşılabilen bir üst varoluş düzeyi. bzim galaksimizde ascension'a ulaşanların özgür iradenin korunması için bizim varoluş düzeyimizle ilişki içinde olmalarına izin yoktur çünkü bu abiler varoluş üzerinde muazzam güçler sergileyebilirler. eğer biri bu kurala karşı gelirse paketlenip aynen geri postalanır ve ascension'da elde ettiği hatıralar ve bilgiler (ki bir hayli büyüktür, zira ascension evreni anlamakla mümkündür.) silinir. tabii daniel jackson ikide bir gidip gelerek ascensionu asansöre çevirmiştir, yalama etmiştir.

ascension'a iki yolla ulaşılabilir, mutlak ruhsal temizlik ve zihinsel dinginlik vasıtasıyla (ki bu mevcut düzeyde insanlar için tek yoldur, dahası bu durumda ascension için yukarıdan birilerinin yardımı gerekir.) ve evrim vasıtasıyla canlılık ve enerji üzerinde gerekli kontrol düzeyine ulaşarak (ki ancientler ve kesinlikle gerekli ruhsal özelliklere sahip olmayan ori böyle ulaşmıştır ascensiona) tabii istisnalar da vardır misal anubis oma desala'yı altmışaltıya bağlayarak ascension'a ulaşmıştır ama fazla duramamış mabadına tekmeyi yiyerek geri posalanmıştır, lakin yine de bu sabah ereksiyonu tıynetli dallamayı kaldıran hakkıyla indirememiş arkadaş ortada bir yerde kalmıştır.
hesabın var mı? giriş yap