şükela:  tümü | bugün
  • http://www.asdep.org/

linkten ulaşılabilecek ankettir.

sosyoloji, psikoloji, pdr mezunu kişilerin atanması gerekirken %25 ile açık ara iibf fakülteleri seçimi önde ve muhtemelen kazanacaklar.

bunun sonucunda asıl mesleği bu olan sosyoloji, psikoloji, pdr mezunları yerine bu kadrolara muhasebeciler atanacak. ne kadar ironik değil mi :)

yeni türkiye'nin özeti budur arkadaşlar. liyakat bu kadar işte.

ancaaak, ankete el atar ve yukarıda saydığım 3 bölümden birisini işaretlersek hakkın yerini bulmasını sağlayabiliriz sayın ekşi sözlük ahalisi. insanlar yıllarca okuyup bir meslek ediniyor ve bir anket maniplasyonuyla hayalleri yerle bir oluyor. kpss hazırlanma sürecinde aç kaldım, parasız kaldım, stresten saçlarım döküldü ve mesleğimle birebir ölçüşen bir kadro göz göre göre elimden alınıyor. bu olursa canıma kıyarım sayın yazarlar.

lütfen iki kelam birşey girelim başlığa ve gündemde kalmasını sağlayalım, ricamdır... 0
  • psikoloji ve sosyoloji mezunları diyerek katıldığım ankettir.
  • pdr'ye verdiğim ankettir.
  • kimsenin mesleğine saygısızlığımız yok, fakat bizler ziraat mühendislerinin öğretmen yapıldığı bir nesil olarak yetiştik. bu ziraat mühendislerinin kötü olduğu anlamına gelmemektedir tabi ki. ama kötü olan kesinlikle hak edenin hak ettiği kadroya dahil olamamasıdır.
  • türkiye'de neyi doğru yönetiyoruz ki diye katılacağım anket. sosyoloji, psikoloji ya da pdr mezunu kişilerin atanması en doğrusu olacaktır. illa bir seçim yap derseniz: pdr derim.
  • keşke şu anketi doldururken işaretlediği şıkkın yanına ilgili kişinin orada ne iş yapacağını da yazsalardı.

işsizliğin maksimum miktarda olduğu iibf mezunlarının asdep kapsamında ne yapacağını ve ne yapacağını düşündüklerini yazsalardı.

aspb'de çalışan bir sosyal hizmet uzmanı olarak sosyal hizmet mezunları, psikoloji ve sosyoloji mezunları diyerek katılırdım bu ankete. sosyal hizmet merkezlerine çakılı kadro ile alınan asdep'lilerin iibf mezunu, iş ve meslek danışmanlığı sertifikası olanlar olması kadar absürt bir şey daha yok bence.

bu arada sosyal hizmet uzmanları ilgili alanlarda çalışmasa 18 yaş altı hamile hastaları bildirmeyen hastane gibi başlıkları daha çok görürüz.
  • çomaristanda sıradan bir gün.
  • yahu bu asdep semerkandcı, enderuncu, ak parti gençlik kolları üyesi kişilerin işsiz kalmaması için başlatılan bir proje değil miydi? yada biz mi yanlış anladık olanları. tamamen tesadüf heralde milletvekili kontenjanları vs. her neyse. anket ölçse ölçse hangi bölümden ne kadar yandaş işsizimiz var onu ölçer. iibf'yi şıklara koyan zeka pekala mühendislik fakültelerini de koyabilirdi. komedi gibi ülkeyiz. bu arada pdr mezunu olarak ben oyumu aile ve tüketici bilimleri & ev ekonomisi mezunları'na verdim. lol.
  • iktisat nedir mk. yok su ürünleri mezunlarını alın da bari evlerdeki akvaryumları düzenlesinler. bana kalırsa iyi sosyal hizmet eğitimi almış insanların işi. tabii bu topraklarda iyi sosyal hizmet eğitimi nereden alınır orası ayrı sıkıntı.
  • anketle ilan mı açılır dediğim hede. liyakat?

off pardon unutmuşum bi an, burası yeni türkiye