şükela:  tümü | bugün
  • madem onur haftasındayız artık, aylardır kenarda duran bu entryyi de dışarı çıkarma vakti geldi.

tanım: bir cinsel yönelim.
    yaşadığınız ilişkilerden aldığınız darbelerle geç olgunlaşmakla falan hiç alakası olmayan bir durum. heteroseksüellik ne kadar tercihse/travmaysa aseksüellik de o kadardır.
    seksten tamamen elini eteğini çekmek anlamına gelmez. cinselliğin her noktasında olduğu gibi aseksüellik de bir spektrumdur. bazısı sadece duygusal bir bağı bulunan insanlarla seks yapmak ister (bkz: demiseksüellik) bazısı mastürbasyon yapar seks istemez bazısı hiçbirini istemez (bunların hepsinin ayrı ayrı adları da var, aşağıya link bırakıyorum).
    "seks yapmak istemiyorum" ya da "evlenene kadar seks yapmayacağım" diyerek aseksüel olunmaz - aynı "et yemek istemiyorum" ya da "akşama kadar et yemeyeceğim" demekle vejeteryan olunmayacağı gibi. aseksüeller de bunları diyebilir ama bunları söylemek aseksüel olmak demek değildir.
    son olarak, aseksüeller vardır. hasta değillerdir, kezban değillerdir, travma kurbanı değillerdir, naz yapmıyorlardır. sekse bu kadar anlam yükleyen toplumlarda ses çıkarmak zorlaşsa bile varlar. ve bu ciddiye alınmak için yeterli bir neden.

link1
    link2
  • 2 hafta boyunca takıldığım kızın bir kaç saat önce itiraf ettiği hede. başta inanmadım herhalde beni beğenmedi falan diye iç geçirirken, onu iyice dinledikten sonra hak vermeye başladım. bu kız kendini bildi bileli böyleymiş ben böyle şeylerin sonradan edinildiğini yada bir seçim olduğunu sanardım ama öyle değilmiş halbuki. duyduklarımdan sonra kıza hakverdim ve kızı evine bıraktıktan sonra puslu bir şekilde evime döndüm neyse ahir ömrüm bir yaşına daha girmiş oldu bu sayede.
  • toplamda hayatımdan 10 sene çalan bir tür cinsel saplantılılık hali. ara ara bana atak gelir mesela, mutlak suretle kimseye çaktırılmaması gerekir lakin yanlış anlaşılması ve madara olabilitesi yüksek bir pozisyondur.
  • konuyla alakalı değil ama üstteki arkadaş tabiri caizse sikicek temiz aile kızı bulamadığından yakınmış. sormazlar mı adama lan sen binbir kez düşüp kalkarken başkasının yapması batıyor mu diye? sıfır empati, full ironi.
  • seksüellik, homo hetero bi metro cartcurt falan fark etmeden tarifleyecek olursam, yatağa pis girmektir, yatakta dönmektir, rahat pozisyonu bulamamaktır, uyuyamamaktır,yaz ayında yastığın sürekli ısınması ve sürekli diğer tarafını çevirmek zorunda kalmaktır, sivrisinektir.

aseksüellik ise yorucu bir günün ardından ılık bir duş aldıktan sonra sıcak havluyla kurulanıp nevresimi yeni değiştirilmiş yatakta uyumaktır.
  • hiç sağlıklı olmadığını düşünmekte olduğum tavırdır. insan doğası gereği fiziki dünyaya aidiyeti bulunan bir varlıktır -elbette bu onun sadece bir hayvan olduğunu söylemek değildir-. seksüel yönelimin de insanın türünü devam ettirebilmesinin yegane koşulu olmasından mütevellit böyle bir yönelimin olmadığı durumlarda normal yapıdan bir sapma yaşandığı açıkça görülebilmektedir. ivedilikle çözüm bulunması ve insanın sağlıklı olan, doğasına uygun olan yaşantısına kavuşturulması gereken durumdur.

hele bir de bunun bir ilişki içinde ortaya çıktığı somut örnekler vardır; kendisi sağlıksız olan bireyin (normal olduğunu iddia eden ve çözüm ihtiyacı olmadığında ısrar eden çomarlardan bahsediyoruz) gayet sağlıklı olan partnerine acı çektirdiği, onun bütün yaşam kalitesini düşürdüğü ve akabinde bir dünya dert yüküyle baş başa bıraktığı korkunç bir tecrübe yaşatır.

söylenebilecek en temel şeyler şunlar:
    -eğer bir ilişki içinde değilseniz kendi keyfinizin kahyası bir tek sizseniz istediğiniz şekilde yaşayabilirsiniz bunu aşmak zorunda olmayabilirsiniz. dilediğinizce yaşayın.
    -eğer bir ilişkiniz varsa doğru insan olduğundan eminseniz onunla ciddi bir beraberlik yaşıyor ya da onunla evliyseniz lütfen bunun iki kişilik bir problem olduğunu kabul edin ve bir an önce bir uzman desteği alın. dünyanın en sadık insanları bile günün birinde olmak isteyecekleri en son kişilere dönüşebilirler, bunu sakın unutmayın.
  • kendi rizamla oldugum durum. kafam rahat artik hayattan zevk aliyorum hicbir seye moralim bozulmuyor artik butun aktiviteler zevkli geliyor.
  • topluma dayınla birlikte olmayı anlatırsın bunu anlatamazsın çok zor çok. hayatta başarılar diliyorum ne kafalarını sikiyolardır ha. offf.
  • insanlara aseksüelim diyince buga girmelerine bayılıyorum. hiçbir cinse ilgi duymak zorunda değilim. toplumun "kuralları"na aykırı ne varsa ona göre garipseniyorsunuz.
  • aseksüellik bir tercih değildir. heteroseksüellik veya eşcinsellik gibi doğuştan gelen bir cinsel eğilimdir.

eğer bu durum doğuştan değil de sonradan değişen bir durumsa fizyolojik veya psikolojik bir durum olabilir.