şükela:  tümü | bugün
 • hükümetin seçilebilmek ve borçları ödemek için yastık altındaki sıcak paraya ihtiyacı var doğru mu arkadaşlar? doğru.

  para var mı? yok.

  şu an devletin yasalara takılmadan ekonomik olarak yatırım yapabileceği bir varlık fonu ve bu fondaki şirketlerin belirli bir parası var mı? var.

  bu fondaki paraları yine kendin yönetebileceğin, parlatabileceğin ve elindeki medya ile insanlara sunabileceğin bir gücün var mı? var.

  o zaman asla gerçekleşmeyecek uçak, elektrikli araba gibi projeleri aselsan'a bağlayıp, sonra fondan borsaya aselsan lotlarına para aktarıp, bu yükselmeyi de medyada gazlıyorsun. 20tlden başladığın operasyonu ne kadar kazanmak istiyorsan orada bırakıp çıkıyorsun. al sana piyasanın devleti fonlaması. paralar önce fona, sonra da teminatlı kredin cepte

  bunu yaparken arada erken giren ve çıkma zamanını bilen profesyoneller de kazanıyor. olan benim canım uyanık vatandaşıma oluyor.

  borsada bu şekilde ani bir yükseliş için ya o şirketin büyük bir icat yapması ya da organize bir operasyon lazım. yani iş almış vs ile bu şekilde yükselme olmaz. ihale aldıysa zamanla uzun vadede basamak basamak yükselir

  dikkatli olun bence borsa bitcoin gibi demokratik ve ortak bir yatırım bölgesi değil tam tersine zengininin daha zengin olmak için hayal sattığı ve kontrolü kendisinde olan bir mecradır

  edit: bu değerlendirme thy'nin artışı ile birlikte düşünülerek yapılmıştır. ytd
 • bilanço üzerinden ederi 30-32 tl arası ideal görünüyor. o yüzden şimdilik ciddi primli olduğu söylenebilir ancak durumu biraz da tesla'ya benziyor yani bugünü değil yarınları fiyatlanıyor. patlar mı patlamaz mıyı piyasa belirler. şu an epey bir fonun maliyetleri 40+ üzeri olduğu için biraz daha yukarı sürerler tahminimce. ayrıca hisseye öyle bir güven var ki 10 kuruş düşse alım fırsatı olarak gören ciddi bir ky kitlesi oluştu. sonrası bedelsizdi şuydu buydu biraz daha itebilir ama eninde sonunda bu rüzgar dinecek ve olması gereken f/k lara çekilecektir. nereye kadar gideri müneccim değilseniz bilemezsiniz ama şirketin geleceği sağlam. elektirikli araba falan bu şirketin yaptığı işler içerisinde faso fiso sayılır. yani o proje fos çıkarsa aselsan biter gibi bir durum olması zor. hatta şu anki fiyatlamada çok fazla kaale alındığını bile sanmıyorum. bir de burası allah'ın tavukçusunun 1 senede %1000 e yakın prim yaptığı bist, para tekniği çiziyor.
 • 41.5 da tırsıp sattığım tekrar almak için 44.5 de gemiye anca binebildiğim amiral gemisidir. hiç satmasaydım derin bir güven ile bu hisseyi uzun süre saklayabilirdim. 45 lira da iken 43 olur en fazla artık o da bir kaç gün 1 hafta sonra 47 yada 1 ay sonra 47 olur ama bu hisse her türlü yükselir. dolar zaten bu kadar yuksek madem aselsana gireyim dedim genel ortalamam muhtemelen 38 civarırdır. sakin kalıp , paniklemesem ortalamam 35 civarıydı. hisseye 32,78 den girip 38 ortalama ile devam kafama sokayım.
 • aylardır borsa da bir dümen dönüyor ama nedir bunu da uzmanlar açıklasın. arkadaş enflasyon da dahil neredeyse ekonomik göstergelerin çoğu (büyüme hariç) kötüye giderken bu borsa nasıl uçar var mıdır örneği biri açıklayabilir mi?
 • savaş ekonomisinde zengin olmayı hayal edenlerin üşüştüğü şirket.aman üretim olsun küresel değer kazanan bir inovasyon şirketi olsun yoook.
 • aselsanın en az 3-4 kat daha büyümesine ihtiyacımız var. umuyorum taide 10 milyar dolarlık firma olma hedefine ulaşır.
 • öğlen 12' de uyandım ve hisse fiyatlarının yükseldiği haberini aldım. bikaç hafta önce akbank hisse senedi hesabı açmıştım. ama şunca senedir hiç borsaya bulaşmaya da götüm yememişti.

  vadeli' deki parayı kapatıp aselsan mı alsam diye düşündüm ama sonradan vazgeçtim. o saatte 43,88' den alsam şuan 950 lira karım olacaktı. kemiksiz 3 aylık vade parası, hem de 5 saatte sadece. kafamı sikiyim.
 • 8 sene önce almaya başlayıp her ay maaşımın yaklaşık 3 ila 4'te birini bu hisseye yatırmaya devam ettim. her ay aynı dönemlerde aldığım için "keşke dün alsaydım" "bi gün daha bekleyemedim" dediğim olmuştur ama hep ileri devam etti. her yükselişinde satmak mı mantıklı kalmak mı diye düşünmüşlüğüm hep oldu hatta beni bilen dostlarım "çık artık çakılacak" "karsan'a geç taksi yapacak" "bjk hissesine kaydır ağırlığını" dese de çıkamadım. muhafazakarlık anadan doğma belki de bizde ondan kaynaklı. ne hikmetse hep bekledim ve maaş vakti gelir gelmez bir alışkanlık haline geldi. herkes yeni yeni arabalara krediler öderken ben külüstürümü yıkamaya gittim hafta sonları. 1 oda 1 salon evlerde yumurta kırıp ekmeğe banarken alttan geçen bist100 hisse bandıyla bakıştık akdeniz akşamlarında. dinlediğim tek canlı müzik mahalle aralarından gelen düğünlerin sesiydi. uyumak sevgiliye daha çabuk kavuşmak için yapılan bir hareket halini aldı bünyemde ve her açılış bir vuslat. hep aldım. hiç üzmedi. yeri geldi bölündü elimde iki kat hisseye dönüştü. şu an yaklaşık ortalama itibariyle 48 katına çıkmış durumda. yani ve artık satmanın vakt..şaka lan şaka, evdeyim şu anda hanım yemek yapıyor haberleri izliyorum. borsa işini 3 sene önce bıraktım. alacak param da yok anca geçiniyoruz.
 • sokaktaki vatandaşın bile diline düşmüşse patlaması yakındır demeyeceğim ama bu fiyatlardan uzun vadeli yatırıma girlimeyecek hissedir. nerede patlayacağını kestirmek mümkün değil.. patlamak diyorum bu fiyatlar normal değil.. bu ülkede uzun vadeli yatırım yapılacak 10 şirket say deseler bunlardan biri aselsandır. 10 yıllık logaritmik grafiği harikadır temettü verir vs. lakin borsa ile alakasız bu kadar küçük yatırımcının doluştuğu hisseye ne olursa olsun temkinli yaklaşmak gerekir.. sağlam trend tutturmuş bir hisse insana sanki hep yükselecekmiş hiç düşmeyecekmiş gibi gelir, trendi aşağı dönmüş ve uzun süre sürdürmüş hisse sanki hiç dönmeyecekmiş gibi gelir. eğer bir hisseye güveniniz yüzde yüzse o hisseyi satın.. en büyük zararlar özgüveninizin ve inancınızın en yüksek olduğu zamanlarda gerçekleşir.. bu dediklerim borsada yeni yatırıma başlamış küçük yatırımcı için çok fazla anlam taşımayabilir ama hisse senedi piyasaları para kazanmanın çok zor olduğu platformlardır.. herkesin bildiği, beklediği şey bu piyasalarda gerçekleşmez.. uzun zamandır taşıyorsanız bu yükseliş trendi bozulana kadar elinizde tutabilirsiniz ama yeni yatırımcıysanız sakın evi arsayı satıp yarın aselsana girmeyin üzülebilirsiniz..
 • geçen sene aralıkta 10.30 dan satıp araba aldığım kahrolası hisse ...
hesabın var mı? giriş yap