şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • varlığından aselsanda yeni işe başlamış bir mühendisin attığı tweet aracılığıyla haberimizin olduğu kit.
  alakasız bir pozisyonda aselsanda görev kaptığı için kendi de şaşkın olmalı ki böyle tweet atmış. sırıtışına kurban, kedi canını senin.

  kaynak

  edit0: twitter hesabı kapanmış. video için müracaat: @2
  edit0,5: @2 kendini güvenceye almış.

  edit: aktroller tarafından aptallıkla itham ediliyorum. allahım! aktroller sinirlendiğine göre demekki yine haklıyım.
  kendisine notum: eyy aktroll! kurum demedim, pozisyon dedim. elektronik ve haberleşme mühendisiliğini sizden öğrenecek değiliz.*

  edit2: başlık görülünce sırf bana mesaj atmak için açılmış olması olası bir çaylaktan gelen bir mesaj fazlasıyla sözlük önsezilerini haklı çıkaran bir mesaj hem de.

  son edit: özel mesaj yığıldı. entryler de var. "adamın mesleği aselsanla alakalı, hak etmiş göreve gelmiş" temalı karşı tezi olan arkadaşlar, suserlar, canlarım!, sorun o değil. insan "aselsanda uzman/müdür vs" diyince imrenilesi bir geçmiş hayal ediyor. arkadaşın özgeçmişini kopyalayan yazarlar da olmuş. gördüğümüz kadarıyla yaptığı en nitelikli iş bir dernekte 7 yıl boyunca sosyal sorumluluk projelerinde çalışmak, öğrenci kulüplerinde aktif olmak falan. aselsanda inovasyon uzmanı diyince ne bileyim inovasyon konusunda cambridge'te doktora yapmış, silikon vadisinde bir firmada 5 yıl bilmem ne deneyimi olan, nobel fizik ödülü aday adayı falan beklerdim. evet kendisi konuyla alakadar bir mühendismiş. yüksek lisans da yapıyormuş ama, tatlım o kadarcık cv ile beklenti borusana girmiş çalışıyor dan öteye gitmiyor. ama ki, lakin ki karşımızda yeni mezun, özgeçmişinden anlaşıldığı kadarıyla teknik bir başarısı, kanıtlanmışlığı, eşi bulunmazlığı falan yok. insanın aklına ister istemez torpil ve biat geliyor. biraz araştırınca da öyle olduğu çıkıveriyor zaten.

  sağlık meslek lisesinden mezun biri, hemencecik cerrah olsa "ne var bunda, adamın bölümü, art niyet aramayın!!!11" der misiniz? dememelisiniz.
 • ilgili tweet silinir ya da gizlenirse diye amme hizmeti.

  video
 • işe başlar başlamaz yöneticilerini yalamaya başlamış tipe ait kittir.
 • başlangıç kiti yazıldığını görünce, galiba aselsan evde bira yapım kiti işine girmiş dediğim tweettir.*
 • aselsan'da işe başlayan, elektronik ve haberleşme mühendisi* birinin mezuniyeti ile alakalı olmayan bir kurumda çalıştığını iddia etmek ya art niyetliliktir ya da aptallıktır.

  aselsan'ın işi bu: elektronik ve haberleşme!

  edit: alakasız pozisyonmuş da adam hangi pozisyonda çalışıyor kesin bir bilgi vermiş mi? önyargılarınızdan kurtulmadan kesin yargıya varmayınız.

  edit2: aselsan'da inovasyon yönetimi uzmanı olmuş bahse konu kişi. inovasyon yönetimi üstüne de yüksek lisans yapmış. yani alanıyla ilgili pozisyonda çalışmaya başlamış.

  edit3: aselsan'da uzman olmak için cambridge'de master, silikon vadisinde 5 yıllık tecrübeye gerek olsaydı; sanırım şirket bu pozisyona adam bulamazdı. elindeki nitelikli mühendisleri asml adlı hollanda firmasına kaptıran bir kurumdan bahsediyoruz. keşke cambridge'de master yapan, silikon vadisi tecrübesine sahip mühendisleri çekebilecek kadar gözde bir şirket olsaydı aselsan.
 • işe başlayan arkadaş pişmiş kelle sırıtışıyla masasında her açıdan fotoğrafını da yüklemiş. her kombinasyonda yalakalığını da esirgememiş. biraz stalklayınca her sosyal medya mecrasında düşman çatlattığı görülebilir.

  hadi bir projeye inanılmaz katkı sağlayacak bir geek çıkar adam, böyle denyoluklarına göz yumarsın. ulan tırt da bir pozisyon vermişler.

  aselsan intiharları suikast falan değil sanırım. böyle tipleri mühendislerin başına müdür diye koyuyorlarsa adam çeker vurur kendini tabi.

  adını ilk defa duyduğum bir haber sitesine verdiği demeç: https://www.stendustri.com.tr/…i-uzmani-h97656.html
 • şu tipi asla işe almam net söyleyeyim. cv'si bomboş.

  ülkeyi terkeden mühendislerin yerine bu arkadaş gibiler alınıyorsa üzücü.

  ekleme: şirket içinde video çekip sosyal medyada paylaşmak yasaktır. ne diye bu arkadaşa ayrıcalık tanınmış acaba ?
  hem de aselsan resmi hesabı rt yapmış diyolla , ilginç olaylar silsilesi.
 • aselsan şöyle böyle demek yerine bu enerjisini keşke blog yada youtube kanalı kurup oradan teknik ve mesleki bilgiler verse şahane olur.
  belki ilk hevestir bilemiyorum, ama bir noktada kendini ispat yahut ego tatmin etme gibi bir hava seziyor insan ister istemez.

  başarılar diliyorum kendisine.
 • bende iphone x falan var sandım içinde lan, hahaha anahtarlıkla deftere mi sevindi şimdi bu adam? lütfen ironi falan olsun..
 • (bkz: biat kültürü)
  ulan o kit de senin hakkin, o is de (torpilsiz girdiysen tabii). ne diye ona buna tesekkur ediyorsun ki?