şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şahlanan ekonomimizde büyük atılımlar yapan aselsan şirketimize kuveytliler talip olmuş.

  ******************** haberin içeriği *****************
  hatta ingiliz fonları ve kuveyt yatırım otoritesi'nin dahi aselsan'ın halka arzıyla yakından ilgilendiğini ve görüşmeler yaptığını duydum.
  https://www.sabah.com.tr/…na-kuveytten-talip-mi-var
 • (bkz: halka arz nedir bilmeden başlık açmak)

  aselsan zaten borsaya açık bir şirket. hisse alıp sen de ortak olabilirsin.
 • stratejik devlet kuruluşları yabancılara satılmamalı, hatta satılması düşünülmemelidir bile.

  not : aslında cümlenin orjinal hali bu değildi ama "gg" olur diye, yukarıdaki soft haline evrilmiştir.
 • artık yerli ve milli silah - savunma sanayimizin kuveytlilerin elinde olacağı müjdesidir.
 • aslında satılması değil ''halka arza talep gelmesi'' demek daha doğru, aslesan halka açılacak isteyen kişi gelir alır ki zaten aselsan'ın %15.30 u halka açık durumda, ülkemizdeki borsaya açık şirketlerin %80 i yabancıların elinde diyebiliriz. bu da koç holding'in veya bistteki herhangi bir şirketin zaten yabancının elinde olduğunu düşünebiliriz.
  halka açıklık kısmı kadar isteyen istediği kadar pay alabilir satabilir bunda bir sıkıntı yok, önemli olan yönetimi ele geçirecek kadar pay sahibi olmamalılar. yönetimde söz sahibi olursa o zaman bütün bilgiler zaten yabancıların eline geçer. burada aslesanın % kaçını halka açacağı önemli.
 • müthiş olay amk. ülkedeki ar-ge kurumları zaten bok gibi, özgün diye kaktırılan şeylerin hiçbiri özgün değil, sen bi de savunma sanayisinin en önemli şirketlerinden birisini yurtdışına satmayı düşünüyorsun. aynen moruk, sat. ülkede ite kaka da olsa ar-ge yapmaya çalışan ender kurumlardan birisini sat da ülkende yetişen mühendislerin hepsi kaçsın gitsin yurtdışına, sen de yarrak gibi kal ortada. ülkede bişeyleri değiştirmeye, dışa bağımlılığı azaltmaya çalışan, farkındalığı yüksek kesimdeki herkesin ortak fikri kalifiye teknik personel sayısının ve onların istihdamının artması ve de ar-ge faaliyetlerine yatırım yapılmasıyken sen git bu fikri omurgasından kır.

  süper hamle.
 • müjde puanım 3/10. seçimlere kadar daha güzel mujdeler bekliyorum.