şükela:  tümü | bugün
  • ramazan da şort giydiği için darp edilen genç kız.

http://www.sozcu.com.tr/…versiteli-konustu-1902979/

saldırgan "ramazan da böyle giyinmeye utanmıyor musun" diyerek, yumruklamış.

kendisinin anlattıklarına göre minibüsteki herkes ya korkak ya da kıza yumruk atan kafayla aynı şekilde düşünmekteler.

not: sözlükte başlıklar açılmış ama kendisi adına başlık olmadığı için yazdım.
  • anlattıklarına göre bizim izlediğimiz video görüntülerinden önce de sözlü bir tartışma yaşanmış, daha sonra gerici manyağın söylediklerini duymamak için kulaklığını takmış.

şöyle demiş melisa:
    "oturduğum andan itibaren, ‘ramazan’da böyle giyinilir mi ? böyle giyinmeye utanmıyor musun’ gibi laflar söyledi. beyaz bir tulum giymiştim, şort şeklinde. önden dekoltesi vardı. fakat çantam önüme asılıydı. zaten kim düşünür ki, insan rahatsız olur mu bu giysiyle. o…u lafını diyene kadar bir şey dememiştim. onu dedikten sonra. ‘bakma sen de dedim, hiç yüzüne bakmadan. ondan sonra işte, ‘sen kıçını başını açarsan nasıl bakmayayım’.’ben de bakarım işte’ dedi. ‘bu sana bağlı, nefsine bağlı’ dedikten sonra tekrar söylendi."” kulaklığımı taktım o sırada. duymak istemedim. yolculuğuma devam ettim “

minibüsten inerken de kendisine yumruk attığını söyleyen melisa,
    “sol çenemde aniden bir ağrı hissettim. çünkü cama çarptım. kök dişim kırıldı arkadaki. ne yapıyorsun diye bağırıp kolundan kavradım. ondan sonra yardım bekledim. ‘kim oluyorsun, ‘nasıl bana vurursun’ şeklinde cümleler kullandım. buna rağmen kimse gelmedi. tutup sarstığım için şahıs bana tekrar vurdu ben ayaktayken, şoför arkasını dönüp izliyordu. bana bir kez daha vurduktan sonra ben de onun yüzüne tokat attım. sonra saçımı tuttu çekti. kafamı eğip yumruk attı. yumruktan sonra ben yere düştüm. kaçtı, kimse gitmedi peşinden”

sanırım olayın dehşetiyle cama çarptı gibi hatırlıyor. bizim izlediğimiz görüntülerde cama çarpma yok. bir de annesinin söylediği "başörtülü bir kadında kolundan tutmuş minibüsten inmemesi için" gibi bir laf vardı. bu nereden çıkıyor anlamadım. medyanın uydurması olsa gerek.
  • yaşadıklarına üzüldüğüm kız.
  • yalnız değildir. umarım yaşadığı bu saçmalığı kolayca atlatır ve buna benzer olaylar bir daha yaşanmaz.
  • bak güzel insan. umarım burada hakkında yazılanlara denk gelirsin de bunu okursun. sen çok güzel bir detaysın biliyor musun? sen o yan taraflarda oturan bir iki erkek müsveddesi var ya işte onlar gibi milyon tane bir araya gelse senin o güzel yüreğinin, cesaretinin milyonda birine ulaşamazlar. sen onlar gibi milyonlarcasından daha delikanlısın. iki katın büyüklüğündeki organizmaya kalktın saldırdın kendini savunmak için o yanındaki cücükler izlerken.

bu olay umarım bir daha başına gelmez ve etkisinden çabuk kurtulursun ama unutma ki onlar gibi milyon- milyar tane erkek bir araya gelse senin gibi delilanlı bir kadın olamazlar.

tanım: sapık bir cibilliyetsizin saldırısına maruz kalmış, tek başına maddi manevi yara alsa da savuşturmuş güzel insan.
  • "gördüğüm her şortluyu parmaklarım, parmaklatmazsa tartaklarım" sözünü işte bu olayları açıkça ortaya koyuyor.

(bkz: contra)
  • twitter popisi olmak için sağlam rol kesen kadın.

edit: ülkede meydana gelen onlarca basit yaralama vakası sözlük gündemine düşmüyor ama nedense bu kadın ülkenin ve sözlüğün haftalık gündemini oluşturuyor. salaklığında bir sınırı olmalı.
  • cesur kadın.

ülkeyi bok çukuruna çevirmeye çalışan ahlaksızlara ders niteliğinde; yaşam haklarına, özgürlüğüne sahip çıkan insan.

ancak türkiye'de kadın hakları derneklerinin, bu gibi olaylara karşı böyle cesur duruş sergileyen kadınlara daha çok destek çıkması gerekiyor.

ha bir de onedio gibi sosyal medya mecralarında reis diye çeşitli tezahuratlarla, suudi sevgilisinin ferrarisiyle kaza yapan kadın gibi insanların pohpohlanması yerine bu tip kadınların hak ettikleri saygıyı görerek yer almaları gerekmektedir.

ne demişler,
    (bkz: together we stand, divided we fall)
    .
  • şort giydiği için saldırıya uğrayan kadın.
    facebook hesabına göz attım biraz. verilen desteklerin yanında "seni döven adamın ellerini öperim, ellerin dert görmesin kardeşim" şeklinde orospu çocukluğu yapanlar da var ne yazık ki.