şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: isis)
  • (bkz: asset)
  • isis'in eski mısır'daki gerçek telaffuzu. isis, yunanlıların gelişiyle telaffuz ettikleri şeklidir, antik mısır'da aset (veya auset olarakta söylenir) olarak bilinirdi. kelime anlamı olarak antik mısır dilinde "throne" yani "taht" demektir.
  • kullanan herkese karşı -500 diplomasi bonusuyla başladığım kelime. kullananların kafasını beyzbol sopasıyla patlatmadan önce defalarca bayıltana kadar dövüp, mümkün mertebe berbat bir şekilde ayılmalarını sağlayıp tekrar dövmek gibi düşmanca gözükse de son derece adilane duygular besliyorum*.

bir insan dilimize girmemiş, girmesi teklif dahi edilmemiş bu kelimeyi neden ısrarla kullanır kesinlikle anlamıyorum. bunu kullananların genelinin ingilizce fukarası spor yorumcuları olması beni iyice çileden çıkarıyor, beyzbol sopasını falan bırakıp kanallarına atom bombası atasım geliyor.

saw filmi gerçek olsa da bunu kullanan skor yazarlarını yds ye sokup 70 in altında alanları ibret i alem olsun diye öldürseler, ya da en güzeli kapının önünden geçen her niteliksize televizyonda, gazetede iş vermeseler de benim ruh sağlığım da tehlikeye girmese*