şükela:  tümü | bugün
 • bu stargate ırkı gerçekten de dünya'nın sahip olduğu en baba müttefiktir. bu salt şundan bile görülebilir: tok'ra olsun, tollan olsun, dünya'ya hep kopil muamelesi yaparken (dokunma çocum cıs olursun/büyüyünce anlarsın tavırları) asgard en kötü olasılıkla ittifakın küçük ortağı (amerika ingiltere gibi) genelde (özellikle replicatorlarla papaz olunmasını müteakiben) tam bir eşit partner gibi davranmıştır. misal diğer ırklar "size gemi taknolojisi veremeyiz bir yerinizi kırarsınız" tavırları içindeyken asgard insanlığa daedalus sınıfı gemiler için adam gibi hyperdrivelar vermiş, üstelik silah vermeseler de adam gibi bir sebep öne sürmüşlerdir: "gezegeninizdeki politik durum bölünmüş ve dengesiz, kendimize karşı kullanılabilecek şeyleri dışarı vermek istemiyoruz." zaten işin en sonunda ölürlerken yaptıkları hareket insanlığa ne kadar güvenip değer verdiklerinin ifadesidir.
 • bu ırk ayrıca bilimkurgu alemlerinin gelmiş geçmiş en delikanlı ırkıdır. tüm bilimkurgu hata fantastik kurgu ırkları bir yana asgard br yana. asalette, delikanlılıkta asgard'ın tırnağı olamazlar.
 • stargate evreninde ida galaksisinde yasamaktadırlar. samanyolu galaksisinde pek cok gezegen bunların koruması altındadır. goa'uldlar , asgard korkusundan bu gezegenlere ilişmemektedirler.
  bizimkiler pek cok kere kendilerinden yardım istemelerine ragmen kendi galaksilerinde replikatorler ile savasta olduklarından yardıma gelememişlerdir. lakin basları sıkıstıgında tauri'nin geri kalmıslıgından cok faydalanmıslardır.
  korumaları altındaki gezegenlerin sakinleri tarafından iskandinav tanrıları olarak tanınırlar.
 • çoğalıcılarla ilgili olarak, "buraya sizin yardımınızı istemeye geldim. siz onların zayıf tarafını daha az gelişmiş bir yaklaşımla bulmuş olabilirsiniz. biz artık böyle düşünebilme kapasitesine sahip değiliz!" diye lafa girip, jack o'neill'ın ayarlarına maruz kalabilen bir acaip stargate sg-1 ırkı.

  jack o'neill: bir dakika. siz aslında sizden daha kafasız birilerine ihtiyacınız olduğunu mu söylüyorsunuz*? doğru yere gelmiş olabilirsiniz*.
  carter: ben gidebilirim*...
  jack o'neill: bilmiyorum, carter. o kadar kafasız olmayabilirsin*...
 • bilimkurgu alemlerinde kabul edilmiş gerçektir ki, thor baba death star'la kıçını siler, minbari'leri çekirdek niyetine çitler, borg'u da salata yapar.

  ccc asgard siker ccc
 • stargate sg-1 dizisinde bir irk. goa'uld tirsmaktadir bunlardan
  (bkz: thor)
  (bkz: freyr)
 • stargate sg1da grey denilen bildiğiniz((ha işte o evet) uzaylı tipini temsil eden ırk.
 • galaksinin geçmişte en büyük koruyucuları olan dört ırk ittifakının günümüze kadar aktif kalmış tek üyesi. (diğerleri alterans/ancients, furling ve nox) soylarının tükenmesinden sonra dört galaksinin kıçını toplamak, allahın ori'ına, wraith'ina, goa'uld'una posta koymak racon kesmek mahallenin namusunu kollamak daha kendi kıçını toplamayı yeni yeni öğrenen insan ırkına kalmıştır. bu açıdan ağır roman'ın arap sado'suna benzerler. umarız insanlığın kaderi salih'inkine benzemez.
 • uzay gemileri tasarımını starcraft'tan almış uzaylı ırkı.
  (bkz: battlecruiser)

  gelmeyen yoğun istek üzerine edit: http://www.google.com.tr/…w&ved=0cdiq9qewag&dur=505
 • en güzel hali live in midgard'da ki canlı versiyonu olan şarkı.