şükela:  tümü | bugün
  • anladığım kadarıyla farklı ülkelerden bilim insanları grubunun temelini attığı bağımsız bir uzay ulusu. bilimsel, yasal ve felsefi ögelerden oluşacakmış. 2017 yılında ilk uydularını fırlatmaya hazırlanıyorlarmış.

official website
    tech times
  • ilk gördüğümde makara sandım ama verçekten varmış böyle bir muhabbet.

ülkenin ismi iskandinav tanrısı odin’in hükmettiği asgard’dan esinlendirilmiş ve yüz bin vatandaşa ulaştıktan sonra resmi bir ülke olmak için başvurabileceklermiş. resmi siteyi görür görmez başvurumu yaptım umut fakirin ekmeği.

(bkz: dünyadan siktir olup gitmek)
  • hemen vatandaşlığına başvurduğum, hayallerimi süsleyen ülke.

(bkz: yıldızının kayışına ölürüm asgardia)
  • bazı suserlerin umduklarının aksine, vatandaşlarının fiziksel olarak dünyada bulunacakları, lakin dünyanın başka bir ülkesinde yaşayacakları ülke imiş.

http://www.webtekno.com/asgardia-h21036.html
  • uzayda kurulması planlanan ilk ülke.

http://asgardia.space/
  • iskandinav mitolojisinden tanrı odin'in hüküm sürdüğü asgard'dan esinlenerek isimlendirilen proje.

vatandaşlık başvuruları şimdiden başlamış, 100 bin'i geçince birleşmiş milletlere devlet olması için başvuruda bulunacaklarmış.

insanların kendi kurallarıyla yaşaması ve dünyayı meteorlardan koruması hedefleniyormuş. kafasının üzerine meteor düşürmek istediğim insanlar olduğu sürece meteorlara karşı koruma konusunda söz veremem.
  • hemen vatandaşlık başvurumu yaptığım ülke.

başvuru sayısı 100 bini geçerse ülke olmak için başvurabiliyoruz diyordu haberde. dün 45 bin civarındaydı. bugün istenilen sayıya ulaşmış olacaklar ki (99999), sayacı durdurmuşlar.

yaşam alanı uzayda kurulacak büyük bir istasyon benzeri yapı olacakmış (çeviri farklılıkları olabilir, orijinalinde uzaydaki bir istasyon benzeri yapıda yaşanılacağı söyleniyordu), en azından 100 bin kişi almayı düşündüklerine göre bu alanın çok büyük olması gerekiyor haliyle, ki şu an bunu yapabilecek kadar fonları olduğunu sanmıyorum. torunlarımız falan görebilir herhalde.
  • sputnik'in altmışıncı yıl dönümünde uzaya fırlatılacak olan, dünya'nın korunmasını, uzay teknolojilerine erişemeyenleri yasal çerçeveler içinde bu teknolojilerle buluşturmayı ve insanların huzur içinde yaşamasını amaç edinen uydu-ülke. vatandaşlık başvuruları şu anda alınmaya devam ediyor, bilginize. bu arada başvuru sayısının yüz bini bulması halinde birleşmiş milletler'e devlet statüsü için başvurulacakmış.

hazır dünya üçüncü bir savaşın eşiğindeyken ve halihazırda üzerinde yaşadığımız topraklar zaten güvenli değilken, ödediğimiz vergiler muktedirlerin cebine, oraya gitmeyen kısmı ise savaşa ve kendi vatandaşını sindirmeyi politika edinmiş devletin kasasına cukkalanırken ve devlet biz vatandaşlarına umutsuzluktan başka bir şey bırakmazken "yani ne kadar kötü olabilir ki?" diyerek başvurumu yaptım ben.

dear fellow-asgardian, dedi lan bana. mutlu oldum birden. doğduğu topraklarda değil fikrine ve niteliklerine, vatandaş olarak bile varlığına değer verilmeyen birisi için nur nimet gibi. yazık ne kadar öteleniyor ve içten içe örseleniyorsak, böyle bi mazlum hissettim kendimi.

vatandaş olmak isteyenler burdan ilerleyebilirler
  • internet üzerinden her e-mail adresi vereni vatandaş yapacaksa ölü doğacak projedir.

bir yolunu bulup 100.000 tane doğru insan seçmek zorundalar.

ya da ne bileyim ideal oranları bulsunlar.

%2 radikal islamcı yeter mesela... ilk günden ağızları burunları kırılıp ekarte edilebilirler.