şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dinin en büyük uyuşturucu olduğunun kanıtıdır.
 • ne kadar aptalsanız, o kadar şiddetle müdafaa edersiniz diyen bertnard russel'i haklı çıkaran kitledir.
 • (bkz: aziz nesin)

  (bkz: aysun kayacı)

  ne büyük düşünürlermişsiniz yahu!
 • tuhaf bir durumdur... emin olun bu zihniyete sahip insanlar ellerinde olsa monarşiyi geri getirir, köleliği onaylar. bu insanlar emin olun malum kişinin malı olmaktan hiç gocunmaz hatta bunu arzular. hepsi osmanlı hayranı gericiler zaten varın siz hesap edin gerisini...

  malum kişiyi "anamın üstünde yakalasam suç anamdadır." diyen tipler ile birlikte yaşıyoruz hocam siz hala farkında değilsiniz sanırım.

  bu arada asgari ücret almak ile doğrudan bir bağıntısı yok bu olayın, tamamen kafa yapısı ile alakalı bir durum. olabilir insan ekonomik açıdan ideal bir refah düzeyine ulaşamamış olabilir ki ülkemiz nüfusunun büyük çoğunluğu hala asgari ücret almaktadır, hatta bakmayın buraya, maaş ve çalışılan pozisyon başlıklarına sözlüğün dahi pek çoğu asgari ücretlidir, iki hatun düşüreceğim diye yokluktan bu işlere girişiyorlar neyse... lafın özü aldığın maaş seni tanımlamaz hatta eğitim seviyen dahi seni doğrudan tanımlamaz elini sallasan diplomalı sığıra ve diplomalı kro tiplere denk geliyor, para gelir ve gider seni tanımlayan ve değerli kılan sadece hayata bakış açındır, gözlem yeteneğindir, insanlar ile olan ilişkilerin, adalete olan inancın ve vicdanındır. eğer bu seçim de müstakbel cumhurbaşkanımız sevgili muharrem ince'ye oy vermeyeceksen üzülerek söylüyorum sen sorunlu bir bireysin arkadaşım, senin vicdanın ve aklın körelmiştir.

  muharrem ince hak, rakipleri ise batıldır. bu gerçeği göremiyor isen körsün arkadaşım!