şükela:  tümü | bugün
 • 2001'de asgari ücret 150$'dı şimdi ise tam 2'ye katlayarak 400$ oldu.
  bununla da kalmadı 2001'de asgari ücretle 100 litre benzin alınırken şimdi 266 litre benzin alınıyor.

  bu da bonus (bkz: ak parti öncesi muz yemek lüks bir eylemdi)

  şimdi hala ekonomik kriz var bık bık bık diyen ekşici varsa bu grafiği açıp avrupa ülkelerinin neden bizim karşımızda tir tir titrediğini anlasın.

  ver mehteri ver ver.

  edit: seçtiğim 8 ab üyesi ülkeyi beğenmeyen fularlı ekşiciler bu ülkelerden herhangi biri vatandaşlık verse uçakla değil götü topuklarına vura vura koşarak gitmezse adam değilim.
 • o grafikte seçilen ülkelere bakınca hakikaten ver mehteri amq. hollanda, ingiltere, fransa gibi ülkeler eklenince o grafiği bir daha görelim.
  ver mehteri ver ver...
 • "aa burada engellenmemiş bir trollcük kalmış" dedirten yazarın hezeyanı.
  (bkz: engelle)
  (bkz: başlıklarını engelle)

  edit: verdiği grafikte de türk lirasının ne kadar kırılgan olduğu, özellikle 2015-2016'dan sonra nasıl düşüş yaşadığı gözüküyor. aşağı doğru şahlanış da iyiymiş. dahası da var, gidip kıyasladığı ülkelere hiç girmek istemiyorum. şöyle büyüdük, böyle güçlendik deyip kendini doğu avrupa ülkeleriyle kıyaslamak ayrı iyiymiş. konya'dan küçük hollanda ile, belçika kıyaslasana yiyorsa?
 • aynı grafiği et için de oluştursana aktroll !!

  tanım: ancak biatçı hüloğların inanacağı algı manipüle eden şahlanma
 • arkamıza doğru şahlandığı doğrudur.*
 • asgari ücret çabuk kalktı dikkat edersen...

  edit:
  bana ne oluyorsa amk. bir işveren olarak umarım daha da düşer asgari ücret. bu millete siken yaranıyor. tekrar 700 lira olsun.
 • takvim gazetesi manseti mi bu ? kaynak nerede ? biz de o kaynaktan faydalanmak istiyoruz

  takim : dogrulu belirsiz bir iddiadir.
 • güzel bir önerme, bende bi kaç veri ekleyim madem

  türkiyenin tarihindeki en ağır ekonomik krizi yaşadığı 2001'de asgari ücretle 9.5 gram altın alınırken 17 senelik tek başına iktidardan sonra ekonomimizin şaha kalktığı bu günlerde asgari ücretle 7.5 gram altın alınabiliyor. peki bu 17 senede yaşanan teknolojik gelişmeler, kazançlar, satılan araziler, fabrikalar, özelleştirmeler, 20 kat artan iç, dış, özel sektör ve tüketici borçları nereye gitti acaba?

  yahu o güzelim yıllarda kadınlar 38 erkekler 43 yaşında emekli olurken asgari ücretle 9.5 gram altın alınabiliyordu da bugün 60 yaşına kadar insanlar çalışırken neden asgari ücretle ancak 7.5 gram altın alınabiliyor?