şükela:  tümü | bugün
 • bir çok sektör için geçerli çok tuhaf bir durumdur.

  kargocu 50 kilogram yükü apartmanın altına bırakır "yukarı çıkaramam çok ağır" der.
  adamla kavga edersin, merkezi ararsın edersin iş sonunda arbedeye dönecekken "ya boşver abi asgari ücretle çalışıyolar zaten sen çıkarıver"e gelir.

  bana ne oğlum? asgari ücretle mi çalışıyor, yoksa yarısını mı alıyor benim sikimde değil. verdiğim paranın karşılığı olarak evime kadar istiyorum o malı.

  aynı şekilde yemek istersiniz, içine şunlar bunlar olmasın diye detaylıca belirtirsiniz.
  istemediğiniz her şeyi garson sağolsun içine doldurtup size servise getirir. tam yemeği geri götüreceksiniz masadan bir ses yükselir "boşver ya zaten asgari ücretle çalışıyor bunlar, yazık yevmiyesinden etme" oğlum bana ne bu adam asgari ücretle çalışıyorsa çıldıracağım sonunda. bize asgari ücret vermiyorlar diye mi her bokta stres yaşatıyorlar?

  alın işte bugünkü başlıkta; güvenlik elinde hiçbir delil olmadan insanları sıkıştırır üstlerini aramaya kalkar bilmem ne. en sonunda siz şikayetçi olacağınız an "boşver zaten asgari ücretle çalışıyorlar"a bağlanır konu.

  ulan bu ülkede öyle bir asgari ücret lobisi var ki sonunda delireceğim.
  100tl bayıldığınız kargoyu evinizin kapısına çıkarttıramıyorsunuz,
  30-40 lira verdiğiniz yemek istediğiniz gibi gelmeyince geri göndertemiyorsunuz,
  sizi asgari ücretli biri tekme tokat dövse hakkında şikayetçi bile olamıyosunuz. öyle bir gariban edebiyatı var ki.
 • karşındaki adamın işini kaybetme korkusu yoksa hiçbir şey elde edemezsin basar istifayı yandaki avmde işe girer.

  haklı mıdır dersen bence haklıdır, hiç bir işveren görmedim ki asgari ücretten bir kuruş yukarısını vermek istesin.sömürüye en güzel başkaldırı budur.

  senin 50 tl verdiğin kargo parasından 50 kuruş o adamın cebine giriyor, 45,50 lirasını alan patronu çağır o taşısın demezler mi adama..