şükela:  tümü | bugün soru sor
 • geçen hafta taksicilere
  bu hafta sonu inşaatçılara
  demek ki yeni hafta ile birlikte memurlara giydirme yapacaz.

  başım döndü ulan artık! kabe'yi tavaf ederken önümüze hangi meslek çıksa şeytan var gibi taşlıyoruz.
 • ya madem öyle inşaat işçileri de ceolar kadar maaş alsın diyerek destek verdiğim kampanya.

  sonuçta bir inşaat işçisi herkesten çok çalışıyordur.

  (bkz: düz mantık)
 • son zamanlarda açılan başlıklara bakılırsa kimsenin kazandığı kimseye yetmiyor, durum böyle olunca millet birbirinin kazandığına göz koyar oldu.
 • oluşacak üç haneli enflasyonu da sen hesaplarsın artık dediğim müthiş öneri.
 • önce trol sandım ama adam ciddi ciddi mantıklı olduğuna inanıyor amk.
  açıklamasına açıklarım bunun imkansızlığını ama akşama kadar çay ve ekmekten mal olmuş bir insana laf anlatmaktansa uzaylılara iletişim kurmaya çalışmanın daha mantıklı olduğu kararına vardığım günden bu yana uğraşmıyorum.
 • yetmez. aşağıda yazılanlarla bence tam olur.

  yamulmuyorsam bir dönem milletvekili olan emekli oluyor, lan daş mı attı emekli oldu, çalışsın, sigortasını yatırsın, günü dolsun emekli olsun.

  sonra el kaldır, el indir, bağır, yumruk at, bardaktaki suyu boca et. bu işi herkes yapar, maaşı asgari ücreti geçmemeli. bakandır, başbakandır, hiç girmiyorum.

  hele makam arabası, ohoooooo. bir vito tutsak yeter.

  kamu, memur, bunlara hiç gerek yok. emniyet, ordu, milli eğitim, hastaneler bunları hep özelleştirsek kaynak çıkar. en gereksizi zaten diyanet, herkes kafasına göre bir şarlatan buluyor, diyanet olsa nolur olmasa nolur. hem zaten bütçe çıksa da cami vakfı, derneği, inşaatı diye para topluyorlar her cami çıkışı, derneği kuran ibadedini döndürsün.

  hem biz komünist miyiz? hakkat kamu nedir ya?

  kafama takıldı bu arada, bu sgk ne ola ki?! hiç devlet sigorta şirketlerinin pazar payına ortak olur mu?! sağlık güvencesi isteyen poliçe yaptırır karşim, emekli olacak olan da büzüğü sıksın biraz.

  akademidir, üniversitedir dersen zaten, hepsi vakıf olsun. ne o öyle, sınava gir okula git, verdiğin para da bir harç en fazla.
 • asgari ücretli bir kişi 365 günün 104 gününü, vergi ve sgk için çalışıyor. net tutarı 2.000 liraya sabitleyip işverene azıcık vergi güzelliği yapılırsa eğer insanlar birazcık nefes alabilirler. 400 lira çok büyük para olmayabilir sizler için ama asgari ücretle çalışanlara gidin sorun 400 lira ne ifade ediyor.

  bu ülkenin en acı gerçeklerinden biriside ne yazık ki asgari ücretle çalışanların katlanarak artması(büyük çoğunluğu üniversite mezunu).