şükela:  tümü | bugün
 • tuzu bayağı kuru birisinin diyeceği önermeme.
 • "muhterem" bakan faruk çelik'in sarf ettiği szölerdir, doğru sözlerdir nihayetinde asgari ücret ile geçinilir, ama çok zor geçinilir.
 • allah devletimden razı olsun dedirten açıklama.
 • tabi geçinilir...
  -10 asgari ücretli toplanıp ucuza bir ev kiralarsa
  -ayda 1 kere et yerse
  -elektriği,suyu,doğalgazı ince hesap yaparak kullanırsa(tv seyretmez, çok acil değilse telefon kullanmaz,kalorifer,soba falan gerek yok battaniyeye sarınıp otursun,haftada 1 kez 2 dakikadan uzun sürmemek kaydıyla yıkanır)
  -bol bol ekmek yer,suyu musluktan içer
  -öyle haftasonu geziym,eğleniym zaten gerek yok, insan yapar mı hiç?
  -bu insanın araba alma,ev alma gibi bir imkanı zaten olmayacak.
  -kendine zor bakıyoken evlenip,çoluk çocukta yapmasın.

  boynu eğik,bakışları yerde hergün ev-iş,iş-ev yapsın, ne uzasın ne kısalsın, hayatta kalıcak kadar yeterli koşulları sağlansın,kalan vaktinde de namazını kılıp ibadetini yapsın.

  yazık ya nasıl rahat, nasıl gamsız bir düşüncedir, "ona mahkumsanız" diyip 800 tl bile büyük para diyebilmek... koskoca bakansın anlat bakalım neler yapılıyormuş o parayla insanlar öğrensin.
 • ev kirası ödemek yerine park ve bahçeler de yatılır kalkılırsa çok rahat geçinilir.
 • siyaset bilimcilerin açıklayamadığı, akp'nin yüzde 50'lilerle iktidar olmasının altında yatan gizli gerçeği açığa çıkaran akp'li beyanatı. bu halk modern insanın değerleri ile düşünmüyor, tamah ediyor. güçsüz, haysiyetsiz, korunmaya muhtaç. kendi benliği yok, cinsel arzularından başka hiçbir şeyi yok.
 • resmin geneline baktığınızda doğru bir cümle olan.

  "bir geçimdir sürdürebilirsiniz. bizim meselemiz bu değil. bunu istismar etmemek lazım. asgari ücret bir taban fiyattır. biz diyoruz ki işverene bundan aşağı ücret talep edemezsin. asgari ücret, sosyal devletin koruma aracıdır. bunu kaldırırsanız 400 tl ücret teklif eden de olabilir."

  biraz sert olacak ancak demek istiyor ki; eğer sen zaten bir piyasada var olabilecek en düşük ücrete çalışmayı kabullenmişsen asgari ücret senin için bir nimettir. bunun sınırını biz çiziyoruz ki seni mağdur edip 300-400'e muhtaç bırakmasınlar.

  ancak elbette bir çok ahmak tatlı su solcusunun yaptığı gibi büyük resme bakmaktansa boş muhaliflik yapmak daha tatlıdır.
 • "... kuzey kore'de" şeklinde devam etmesi gereken cümle.
 • "ona mahkumsanız 800 tl de büyük bir paradır" cümlesiyle asgari ücretin işçiye emeklerinin bedeli olarak ödenen bir tutar, maaş değil de bir "ceza" olduğunu belirtmesi açısından önemli bir açıklama.