şükela:  tümü | bugün
  • ikinci buluşmaya yürüyerek gitmek zorunda kalacak erkektir.
    iki kişi sinema + yemek + kahve 100 tl yi geçiyor, sırf bu eğlence için neredeyse iki günlük yevmiyesini vermek zorunda. senin neyine sevgili hey yavrum hey.
    ancak menemen yaparız aşkım yanına da çay demleriz diyen bir kız falan bulursa belki olur.

edit:günümüz dünyasındaki gerçeklerden uzak, elitist, pompa peşinde koşan pollyannalara dert olmuş.
    babanız harçlığı kessin de öyle aşk yaşamaya çalışın bakalım hangi kız sizinle kaç kere sahildeki sandviç yiyecek.
    bayılıyorum bu ekşicilerin hayal dünyasına.

edit 2: sanırım bu ülkede her şeyi eşşeğe anlatır gibi anlatmak gerekiyor, yoksa anlayamıyor bazıları maalesef. sistem izin vermiyor dostlarım sistem. fakirsen bu sistemde üreyemiyorsun bile, hatta devlet engelliyor resmi yollarla 31 bile çekemiyorsun. ya ben farklı bir dünyada yaşıyorum ya da herkes fakir erkek zengin kız türk filmi kıvamında mutlu mesut yaşıyor. asgari ücretli birini bulur veya kendi dengini bulur diyenlerdeki umudun yarısına ben de sahip olmak istiyorum ama gerçekler acıtıyor. 1600 liraya kendine bakamayan insan nasıl sevgili bulup evlenecek bu devirde? ya siz sevgililik müessesesindeki kastı kavramıyorsunuz ya da çok safsınız.
  • kodumun kapitalist insanı. sevgiyi, aşkı ve duyguları paraya satabilecek, ömrü boyunca paraya tapacak insan olduğunu düşünmediğim canlı varlık. tahminimce kadın ise parası için 3 cm penisi olan çirkinler çirkini bir erkeğe aşık olduğunu sanan veya erkek ise parası için kendisine bakan kızlardan dolayı kendini dünyanın en yakışıklısı sanabilecek insanların söylemleri.
    dünyanın düzeninin güzelliğinin kaybolmasına ve değişmesine vesile olan veya insanların arasındaki her ne olursa olsun(dostluk, sevgi, eş , anne, baba vs.) tüm bağların duygularını yer yüzünden silinmesine sebep olan sizlersiniz. gelecek nesillerin kötü bir şekilde sadece hedefini paraya odaklayan sizsiniz. şimdi bilmem kaç gün sonra seçim var. gidip iktidara oy veriniz. çünkü onlarda maddi gücün, paranın yanında yabancılık çekmezsiniz.
  • markalarınız arabalarınız elbiseleriniz bankalarınız kredi kartlarınız waterloo savaşından beri paraya kendini satan bu dünyanız,romantik yada hayalperest değilim,bu dünyanın bir parçası olmak zorunda değiliz,çukurovanın toprak sahibi ağalarına karşı direnen yörük türkmen beyleri gibi başınızı dik tutun , sevdiğinizin elini avcunuzun içinde sıkın,sahip çıkın,yüce dağ başında çadır açın ,kahve bulamazsanız kenger için ,nasıl olsa gülüm seni beslerim diyin,aile olun ailenize kale olun, yıkılın satılmayın
  • sevgili olup olmamaları beni ilgilendirmez de lütfen 1-2 cocuktan fazla üremeyin arkadaşım. kendinize de çocuklarınıza da yazık.
  • zengin kari bulup hem sikip hem parasini yiyerek bu dertlerin ustesinden gelebilecek erkektir, golddiggerlari ya da genel olarak kadinlari gozunuzde cok buyutmeyin gencler.
  • hadsizdir. üreyip kendisi gibi vasıfsızlar ortaya getirecek kadarda düşüncesizdir ayrıca.

not:asgari ücretliyim.
  • masrafları bulduğu sevgiliyle paylaştığında ortada sorunu kalmayacak olan kişidir aynı zamanda.
  • fiyatına bağlıdır
  • işsiz olduğum dönemde bile fazlasıyla bulduğumdan şaşırtmayan erkek. fakat bulduklarım da işsizdi. kadın erkek eşittik ne güzel.
  • bence basit güzel bir hayatı, yüksek eğitimlilerden daha kolay elde edecek kişidir.

hangi klasmanda olduğunu bilir, ne kadar uç yaşabileceğini bilir, karşısındaki insanında çok mükemmel olmayacağını bilir, kabullenir. tercihlerini buna göre yapar. seçeneklerin azlığı ona stres yerine mutluluk getirir.

aksi durum öylemi? eğitim durumu, egosu, cahiliyeti, beceriksizliği ve becerileri. hep daha iyisi olabilir arzusu. dur bu 70c ama bak ondaki d. tamam eğitimli ama o nasıl ego... sürer gider.

polyanna mod off.