şükela:  tümü | bugün
  • asgari ücretle geçinmeye çalışan bir vatandaşın siyasilere isyanını içeren videodur.diğerleri gibi malum partiye oy verdim diyenlerden farklı olarak, kendi içinde tutarlı olduğunu düşünüyorum.svihs demeden önce tarafsız bir gözle izlenince hak verdiğim,üzüldüğüm kişidir.umarım sen ve senin gibilerin sesini birileri duyar.

https://www.facebook.com/…xopgvwgrvigh7bnta&fref=nf
  • enflasyon düştü asgari ücret de düşsün :)

onu oy verirken düşüneceklerdi.
  • bu videolar ne yazık ki artacak, çünkü erdoğan rejimi ve erdoğan krallığı halkı umursamıyor. erdoğan halkın içinden biri değil, halkın hizmetkârı değil ve halka zulüm ediyor. kendi tabanı olan tayyipistlerden bile isyanlar ve eleştiriler yükselmeye başladı. bunu durduramayacaklar.
  • 2 çocuk yapıp allah bağışlarsa diyen, allah rızkıyla verir deyip rızık bulamayıp daha da beterini verince isyan eden asgarî ücretli isyanı.
  • eline cumhurbaşkanın fotoğrafını alıp "cumhurbaşkanım seni beynimden, kalbimden, evimden çıkardım." diyen adama nazaran daha düzgün ve nizami bir üslubu olup sonuna kadar izlediğim adamın isyanı.

diğer feryat figan edene değil de bu adama üzüldüm.

bu videoyu bir mekanda açtım. yanımda apart sahibi bir ağabey ile çöp toplayan bir ağabey vardı. bizim mahalleli ikisi de.

ikisi de bir şey diyemedi. yazık çocuğa diyebildiler.

ulan be aga, bugünler harbi iyi günlerimiz bence.

hocam, mevla evlatlarını sana bağışlasın.
  • ülke'nin şartlarını bir yana koyalım malum herşey ortada, işsizlik, düşük ücret v.s. daha da beterlerini göreceğiz ki orası ayrı bir konu. ama aklı başında hiçbir insan asgari ücret kazanıp çocuk yapmaz abicim :nokta:
  • asgari ücret ile geçinmek, açlık sınırının altında kalmak demektir. o ücret ile aile geçindirmek gerçekten deveye hendek atlatmak gibi.

ancak kişinin anlattığı bir noktada çelişki var ve eğer gerçekten asgari ücreti alsa bunun farkında olurdu.

kişi beyanında 2 çocuğu bulunduğunu belirtmiş ve asgari ücret aldığını söyleyip 1.603 tl aldığını ifade etmiştir. oysaki 2 çocuk sahini asgari ücretli 1.679,23 tl almaktadır.

asgari ücret 2018

video fake midir, bilemem.. ama soru işaretli benim için.
  • refah seviyse arttığından dolayı asgari ücrete olan talep, ete olan talep kadar artmadığından kaynaklandığını düşündüğüm isyandır.

(bkz: gelir seviyesi arttığı için et pahalılaştı)
  • en büyük sıkıntı şu ; biraz olsun vicdanınız varsa , biraz olsun allah korkunuz varsa...
    işte bu işler allahla, mallahlar olmuyor canım kardeşim.
    olup olmadığı belli olmayan bir varlığa bırakırsan tüm kişiliğini işte böyle adamlar çıkar, senin bu duygularınla oynar, dünyaları götürüp seninde eline sadakayı verirler.
    1400 yıllık bedevi masallarıyla kafayı bozmuş, araştırmayan, okumayan,
    hakkının aramayan,
    hakkını aradığı zaman hain olarak yaftalanan, yediği yere pisleyen köpek muamelesi gören insanlar oldukça daha çok eziliriz biz böyle.
    sana yapılan tüm haksızlığa ,gazali kafasıyla ; olsun öbür dünyada sorarım ben bunların hesabını, allahın adaleti diye bakarsan , işte böyle adalet bulamaz 65 yaşına kadar çalışıp birilerini zengin edip göçer gidersin.
    üstüne birde iki çocuk yapmışsın tebrik ediyorum seni.
    ama allah verir onların rızkını.
    isyan eden arkadaş özelinde söylemiyorum, genel olarak fikrim bu yönde.
    bize allah adaleti değil, gerçek adalet lazım.
    atatürkün dediği gibi eğer
    'gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla ' yönetilmeseydik,
    bilimle, medeniyetle yetiştirseydik çocuklarımız,
    dindar ama ahlaksız değil,
    isterse dinsiz,isterse kitapsız, isterse dindar ama dürüst, ahlaklı bireyler yetiştirme derdinde olsaydık
    bugün böyle olmazdık.
    bunlar daha iyi günlerimiz,sonumuz çok kötü.
    afganistan/ pakisatan loading.....
  • walla bizim, sizin gibi cennette tapumuz yok.. satın ödeyin borçlarınızı..

gördüğüm tüm asgari ücretliler akp'li.. hep bana mı rastlar bilmiyorum. çoğu yardım paketi alıyor. bu paketin ederi ne kadar bilmiyorum ama beleş geldi diye çok seviniyorlar.. halbuki emeğini çaldırıyor bundan haberi yok.
    100 liralık yardım paketine karşılık en az 2 bin liralık emeğini çaldırıyor, benim tahminime göre.. ee bunu anlayacak zeka nerede?..

ısrarla kendi kendini yakan birine kimse yardım edemez.. kimse de acımaz..