• yaptığınız zamlarda da birçok ab ülkesinden iyiyiz değil mi? utanmazlar. biraz yüzünüz kızarsın.
  • listede en basitinden yunanistan var.
    türkiye'de asgari ücret 319 euro
    yunanistan'da asgari ücret 738 euro

türkiye'de
    biftek 65 birim para
    patates 3 birim para
    benzin 7 birim para
    internet 60 birim para
    markalı spor ayakkabı 250 birim para

yunanistan'da
    biftek 9 birim para
    patates 0.8 birim para
    benzin 1.4 birim para
    internet 20 birim para
    markalı spor ayakkabı 85 birim para

kendileri ne konuda iyi olduğumuzu iletmemiş. pahalılık yönünden iyi durumdaysak sorun değil.
  • asgari olarak iyiyiz.
  • türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının asgari ücretle hayatta kalabilme yeteneğinden bahsediliyor olmalı.

buyrun

maaşsa maaş, satın alma gücü ise satın alma gücü! kaldı ki bu veri 2018 yılına ait. şu anki asgari ücretin euro karşılığı 320 euro! yani 122 euro eksideyiz. bu da demek oluyor ki söz konusu sıralamada bu yıl en sonda yer alabiliriz.
  • rüyada belki...
    sibel can'ın "vallahi yalan" diye bir şarkısı çalıyor şu an dolmuşta...
    iyi denk geldi...
  • bunu söyleyenler keşke asgari ücret ile çalışma hayatına devam etse demek istediğim.
  • ben artık hümanistçe, insanca, herkese merhamet duygusu ile düşünemiyorum. bunlara oy vererek, başımıza bunları getiren ama acından ölecek düzeye gelen, evine et giremeyen, üstüne yeni bir giyecek alamayanlara ve hala haline şükredip, iktidara toz kondurmadan herşeyi dış güçlere bağlayanlara gerçekten üzülmüyorum. açlıklarından ölseler (bkz: svihs) ben kendi adıma ve tüm muhaliflere üzülüyorum bunları hak edecek ne yaptık diye. bu açıklamalar resmen düşünen bir insan ( bakın düşünen diyorum ) aklıyla dalga geçmektir. 17 yılda asgari ücret 10 katına çıkmış. 17 yılda fiyatlar hangi düzeye geldi peki? asgari ücrette bir çok avrupa ülkesini geride bırakmışız. yok ya insanın sinirlerini zıplatıyorlar sadece.
  • akp çocukları ndan bahsediyor galiba. haklısın hanım abla, o jeepleri altın varakları ab rüyasında göremez. bizi salla biz zaten listede yokuz.
  • avrupa ile afrikayı karıştırmış. ablacım o siyahi kardeşlerimizin yaşadığı kıta afrika. tamam tüm kıtalar a ile başlayıp a ile bitiyor ama karıştırmaya da lüzum yok..
hesabın var mı? giriş yap