şükela:  tümü | bugün
 • kanımca birbirinden ruh hastası karakterlerden oluşan ve kötülükte house frey'den sonra ikinci sırada gelen greyjoy ailesinin en aklı başında üyesi. ancak bu "altı okka" tabir edebileceğimiz ablamızın isminin dizide yara greyjoy olarak geçmesi ise gönlümüzde derin bir yare açmış, büyük bir yabancılaşmayla sonuçlanmıştır. beş cilt kitap okudum zerre karıştırmadım ikisini; osha ile asha bir mi ulan?
 • dizide, görüntü olarak kitaptaki tasfirden son derece uzak bir şekilde yer almaktadır, zaten ismi de dizide asha değil yara. hbo ismi bir şekilde değiştirdi mi karakterin tipini de kafasına göre şekillendiriyor sanırım. (bkz: jeyne westerling)
  kitapta kısa siyah saçlı, ince-zarif yüzlü betimlenirken, dizide az biraz sakal bıyık bıraksa gayet yakışıklı olacak bir abla tarafından canlandırılmaktadır.
 • saygı duyduğum bir karakter. greyjoy da olsa sever sayarım kendisini. iron islands gibi erkek egemenliğinin çok çok üst seviyelerde olduğu bir yerde bu şekilde takılmak her baba yiğidin harcı değil oysa. tabi balon greyjoy'un kızı ve görünürde tek varisi olmanın da etkisi olsa gerek.

  --- kitaptan spoiler ---

  kral şurasında iyi şov yaptı ama tutmadı. tahta çıksa belki greyjoylar da düzlüğe çıkacaktı fakat yine adamlara hüsran var gibi görünüyor ufukta.

  --- kitaptan spoiler ---
 • baris falay tarafindan canlandirilan game of thrones karakteri.
 • kendisi asoiaf serisinin en güçlü kadın karakterlerinden biridir.westerosun bildiğim kadarıyla tek kadın kaptanıdır.

  --- spoiler ---

  demir adalar gibi kadının sadece üreme amaçlı kullanıldığı yerde bir geminin kaptanı olmak,insanlardan saygı görmek büyük iştir.kendisinde yeri geldi mi geri vites yoktur.euron greyjoy gibi bir psikopata kafa tutmuştur.stannis kalesine baskın yaptığında vuruşmaktan çekinmemiştir.son adama kadar aslanlar gibi cenk etmiştir.yeri geldiğinde ise akıllı ve realist düşünür.stannise esir düştüğünde yapılabilecek en mantıklı hamleleri yapmaya çalışmıştır.

  tek kelime ile hayranız abla.düşük ihtimal ama umarım demir adaları serinin sonunda sen yönetirsin.yönetemesen bile ölmeden güzel bir noktada bitirirsin seriyi.(bu da düşük ihtimal)

  --- spoiler ---
 • dizideki isminden * kendini ele veren, eli maşalı, at avrat silah üçlüsünü tek potada eritmiş demir adalar leydisi.
 • (bkz: yara greyjoy)
 • dizide çok çirkin bir oyuncuya oynatılıp yazık edilmiş karakter.

hesabın var mı? giriş yap