• 1996 dogumlu avustralyali tenisci. junior kategorisinde teklerde 2011 wimbledon sampiyonu olmustur. her grand slam kazanan junior gibi ilerde kendisinden onemli basarilar beklenmektedir.
  • http://www.youtube.com/watch?v=s3fzvvklexw

buradaki röportajını izledim de baya olgun bi görüntüsü var. olur bu..
  • roland garros 2013'te lucie hradecka'yi 3 sette gecti ve ilk grandslam ana tablo macini kazanmis oldu. 2. turda 12 numara maria kirilenko ile karsilasacak.
  • brisbane'de sırasıyla çağla büyükakçay ve daniela hantuchova'yı eleyerek ilk 16'ya girmiş 1996 doğumlu avustralya'lı tenisçi. sıradaki rakibi maria sharapova olacak. ileride ilk 10'a girmesi çok yüksek olasılık

edit : sakatlığı dolayısıyla brisbane'den çekilmiş. dolayısıyla sharapova'nın rakibi lucky loser kaia kanepi olacak. kendisinin avustralya açığa kadar iyileşmesini bekliyoruz
  • son yıllarda kendisiyle ilgili bilgi yazılmamış ama kariyerinin en iyi dönemini geçirdiğini not edeyim. şubat'ta kuala lumpur'da şampiyon olmuştu, katıldığı diğer turnuvalarda da birer ikişer tur geçti. şu anda dünya 76 numarası.
  • tenisinin üzerine ne kadar koyabilir bilmiyorum ama ben kariyerinde bir grand slam kazanabileceğine inanıyorum. bakalım bakalım
  • toplara inanılmaz güçlü vuruyor. kadın tenisinde bu kadar oyunu domine eden tenisçiye pek rastlamadım desem yalan olmaz. ama saçma sapan basit hatalar yapıyor olmadık yerlerde. bana göre önümüzdeki 1 yıl içinde wta ilk 10'a rahat girer. hatta kariyerinde 1 numarayı da görmesi beni şaşırtmayacaktır.
  • (bkz: us open 2018) de çift kadınlarda partneri coco vandeweghe ile birlikte şampiyon olan tenisçi.
  • (bkz: sydney 2019) finalinde petra kvitova yla müthiş bir maç oynayıp, tiebreak'le kaybeden tenisçi. geçen yıl da bu turnuvanın finalinde kerber'e kaybetmişti. bugünkü maçta müthiş bir ilk set oynadı, ikinci sette kvitova servislerini oturtunca pek devreye giremedi. final setinde ise rakibi sakatlanması ve toplamda altı tane çift hata yapmasa hiç uzatmayacaktı, rakibi sakat olmasına rağmen yine kaybetti. diyeceğim o ki, kendisinde bir yıldız havası yok, uzun rallilerde etkili ama güçlü bir görüntüsü olmasına rağmen pek güçlü vuruşlar çıkaramıyor. mesela, vatandaşı gavrilova aksine yıldız havasına sahip ama gavrilova'nın sorunu maçlarda ortalama 15-20 dk kadar motive olması ve bir hata yapınca, arka arkaya hatalar yapması. barty'nin konsantrasyon sorunu yok ama rakibi biraz kendini bulunca, tempoya ayak uyduramıyor, pasif kalıyor. tâbi bu ilerleyen yıllarda değişebilir ama bu birkaç sene işi zor, belki koç değiştirmeli...
  • avustralya açık 2019'da maria sharapova'yı eleyen avustralyalı tenisçi. setler: 4-6, 6-1, 6-4 . bir sonraki rakibi petra kvitova.
hesabın var mı? giriş yap