• kötü insan.
    iki kadına tecavüz eden daniel masterson'ın serbest kalması / az ceza alması için yargıca mektup yazmış eşi mila kunis'le birlikte. belki bir ihtimal işe yarar deyip mektup döşemişler. iki kadına tecavüz eden kişi için mektup yazmışlar. bunu birkaç kez yazmak gerekiyor. kurbanların yanında değil, arkadaşları diye tecavüzcünün yanında durdular. mektup yazdıkları ortaya çıkıp da doğal olarak tepki toplayınca hemen hasar kontrole girişip en fake'inden, en leşinden bir özür videosu yapıştırdılar. neyse ki millet bu özür videosunu yemedi, bir de bu videodan tepki topladılar.

yani ne denebilir ki bu çift için? kötü insanlar ikisi de. arkadaşın, akraban, eşin, çocuğun fark etmez; bir tecavüzcünün yanında saf tuttuysan kötüsündür. bitti. bu kadar basit. bu cahillik, aptallık, iyi niyetlilik falan değil. kötülüktür bu. iki kişiye tecavüz etmiş, bulunduğu tarikatın gücünü çıkarı için kullanmış bir kişinin yanında saf tuttular. bitti. iyi, cahil, aptal falan değiller, kötüler. 2000'lerde olsaydık arkadaşlarını kurtarırlardı bunlar. kadınlar tecavüze uğramış, travma geçirmişler, umurlarında değil ikisinin. mühim olan arkadaşlarının hayatı. bu yüzden bu ikisinin yaptıkları iyiliklere de kanmamak gerekiyor. ya da işte feminist söylemlerine. işte kutcher'ın çocukları kurtaran bir derneğinin olması falan... hepsi pr'dır. çünkü sen istismar edilen çocukları kurtaran birisi isen kalkıp da tecavüzcünün yanında saf tutmazsın. ikisi zıt şeyler. ikisi aynı anda olmaz. o zaman derneğin ya fake'tir ya da pr amaçlıdır.

bu arada bu mektup patlayınca birisi çıkıp 23 yıl önceki cinayeti gündeme getirdi. 23 yıl önce kutcher'ın sevgilisi dairesinde bıçaklanarak öldürülmüş. o akşam kutcher'la buluşmayı planlıyormuş. kadın gelmeyince kutcher daireye gitmiş, kapıyı zorlamış, ama açılmamış kapı. sonra basıp gitmiş. derken kadının öldürüldüğü ortaya çıkınca da kutcher yanıp tutuşmuş. şerifi arayıp "parmak izim kapı kolunda ama ben kapıyı açmaya çalıştım, açamayınca bırakıp gittim" demiş. cinayeti gündeme getiren kişi imalı imalı şeyler yazmış ama net şeyler söylememiş. sadece ima etmekle yetinmiş. bir şey demek zor tabii ki. 23 yıl önceki bir cinayet. ama bir şey biliniyorsa bunun söylenmesi, açıklanması gerekiyor. ima etmekle olmaz. dizi mi çekiyoruz da sonraki bölüme bırakıyorsun?

neyse. bakalım daha neler çıkacak. bir hollywood simasından daha tiksindik.
  • eski karısı demi moore ile kurduğu thorn isimli teknoloji şirketi polise ve cia'e insan kaçakçılarını tespit etmek ve bulmak için büyük yardımlarda bulunuyor. 6 aylık kısa bir süre içerisinde 1/3'ü pedofili çetelerle bağlantılı olmak üzere tam 6000 sapığın yakalanmasına vesile oldu.

şirketin kurulma sebebi demi moore. komboçya'da çocukların istismar edildiği ve seks kölesi olarak kullanıldığını dair bir belgeselden etkileniyor ve ashton kutcher ile birlikte bu hususta tarihin gördüğü en ciddi adımı atıyorlar.

umarım ashton kutcher ve demi moore'un çocuk istismarına ve insan kaçakçılığına karşı başlattığı bu savaşa daha çok ünlü ve zengin maddi yardımlarda bulunarak destek olur. ülkemizde de pedofili oldukça yaygın durumdayken türk ünlüler ve zenginlerden de böyle güzellikler görmek isteriz.

https://www.wearethorn.org/…ploitation-of-children/
  • bizim evde izlenmesi yasak olan yakışıklı aktör. sebebi de, bir sabah annem kahvaltıda durun dün geceki rüyamı anlatmam lazım diyerek konuya girdi ve ashton kutcher ile sahilde karşılıklı koştuklarını, el ele yürüdüklerini ve çok mutlu olduğunu falan anlattı. e haliyle masada olan babam bi hayli bozulup adam ne zaman bir filmde, tv de bi yerde gözükse ani bi atakla kanal değiştirmeye başladı. ama kevin costner ile oynadığı the guardian filmini beğenip laf ettirmiyor ya o da ayrı.
  • kendisinin benim için herhangi bir oyuncudan farkı yok aslında...
    eski sevgilisi brittany murphy'nin ölümünden sonra twitter'a yazdığı kısa, basit ama bir o kadar içten şu cümleleri etkiledi beni niyeyse:
    "2day the world lost a little piece of sunshine. my deepest condolences go out 2 brittany’s family, her husband, & her amazing mother sharon. "

"see you on the other side kid. "

evet, herhangi birinin de yazabileceği cümleler ama samimi olduğunu o kadar hissettim ki...ya da son zamanlarda o kadar oduna denk geldim ki, "ulan bi tanesi bile demezdi şöyle ardımdan!" dediğim için etkiledi...

herhangi biri değil artık gözümde...
  • chicago bullls'ta forma giyen kyle korver'a inanilmaz derecede benzeyen unlu.

http://ll-media.tmz.com/…03/0102_jazz_kutcher-1.jpg
  • two and a half men'de charlie sheen'in anca abajurunun yerini doldurur.
  • twitterin müdürü olan celeb kişisi. düne kadar aktif 4.5 milyonun üzerinde izleyicisi varken bugün twitterdan şöyle bir mesaj atmıştır: twitter is being hacked by some turkish hacker. haha i have 0 followers.

ne diyelim? (bkz: bir türk dünyaya bedeldir)
  • gene simmons kendisi için "bu kadar güzel olup da geceyi benim yatağımda geçirmeyen tek insan" demiştir kendisi için.

(bkz: that 70s show)
  • erkekte cene kemiginin önemi adlı makalenin konu mankeni.
  • steve jobs'ın gençliğini oynamasının sembolik sebepleri de vardı, çünkü bu abimiz kendisini geleceğin steve jobs'ı olduğuna ufaktan ufaktan inandırmış durumda.

medyayı ve teknoloji haberlerini dikkatle takip edenler singularity university gibi geniş etkili think tank kuruluşlarından skype gibi gelecek vadeden (kurulduğu dönem için) teknoloji yatırımlarına kadar pek çok alanda kendisinin ismine ve parasına rastlayabilir.

canlandırdığı karakterler kadar salak değildir anlayacağınız.
hesabın var mı? giriş yap