şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • primat düzeyindedir.

marketten aldıkları o boktan bisküvilerin içindeki trans yağın ileride kalp krizi geçirmelerine, meyve ve sebzelerin içindeki pestisitin kanser olmalarına sebep olabileceğini düşünemezler. yedikleri balığın içinde ağır metal olduğunun farkında değildirler, içtikleri 2'si bir arada kahvenin titanyum dioksit içerdiğini bilemezler.

yediği içtiği her şeyin toksik olduğunu akıl edemezler ama sıra kendi ve toplum sağlığını korumak için aşı, yani 2 ml'lik bir sıvı, olmaya gelince büyük resmi görürler.

beyin yoksunları sizi.
  • hadi alerjisi vardır yaptırmaz falan bir nebze anlarım (bir nebze: baş ve işaret parmaklarımın birbirine değmeyecek şekilde en kısa mesafesi kadar) ama milleti de galeyana getirip aşı olmamaları için ikna çabanız nedir? insanlar zaten cahil okumak araştırmak nedir bilmez, siz varsayımlarınızla onları etkiliyorsunuz ve bir sürü insanın sorumlusu oluyorsunuz.
  • zeka değil ama bilgi seviyelerini tartışabiliriz.

aşı karşıtları hakkında benim gözlemim ise; genellikle çevresinde sürekli sorun çıkartan tiplerden oluşması.

(bkz: genelleme)
  • sizinki ile aynıdır, mesela ben sinovac olmak istememiştim geldiği zamanlarda 1 ay sonrasında biontech geldi yaptırdığıma pişman oldum. halbuki biontech gelecek diye içime doğmuştu.
  • toplum sağlığından bize ne? *

yahu toplum sağlığı işte. hani hep beraber yaşamak zorundayız ya. böyle zigotlar aşı olmuyor diye sonuçlarını toplum çekiyor. her şeyin aşısı var da sizin gibi toplum vebalarına aşı bulamıyor bilim adamları.

edit : belirli bir aşı üzerine yazmadım. genel olarak aşı karşıtlığı için yazılmış bir entry.
  • toplum sağlığından sana ne diyor armut. 1,5 yıldır insanlar işsiz güçsüz,çocuklar okula gidemiyor. aylarca eve kapanmak zorunda kalıyoruz, hafta sonları dışarı adım bile atamıyoruz. hadi virusu siklemeyelim dersen bu sefer de hindistan gibi, brezilya gibi hepten çökme noktasına geliyorsun.

aşıdan başka çıkış yolu yok, çünkü bu pandeminin bitti biteceği yok. eğer illa aşı olmayacağım diyorsan otur evinde ne okula ne işe git ve gebermeyi bekle, kimse senin korkaklığın yüzünden tüm hayatını kısıtlamalarla çarçur etmek zorunda değil.
  • insan dışı primatlara hakaret edilen başlık.

söz konusu primatlar halihazırda dünya'da yaşayan insanlardan pek geri kalmazlar bence zeka konusunda. aşı karşıtları ise bu seviyenin çok altındadır, yerin dibindedir. fonksiyonel olarak tek hücrelilerle belki kapışırlar.
  • hıyar, "toplum sağlığından sana ne" diyor. zeka seviyesi bu kadar işte. goril coco bile daha zekidir eminim.
    (bkz: 1593 sayılı umumi hıfzıssıhha kanunu)
  • toplum sağlığından bana ne diyenlerin topumdan tecrit edilmesi lazim. mağaraya çekilsinler.
  • aşı karşıtlarını küçük görenlerden bir farkı olduğunu sanmıyorum. rna teknolojisinin orta ve uzun vade sonuçlarının ne olacağı belli değil ama her iki taraf da birbirini küçük görüyor. inaktif aşılar daha güvenilir gibi ki onda da daha pandeminin başlangıcıyla ilgili verileri paylaşmayan çin hükümetine ne kadar güvenebilirseniz (!)

hesabın var mı? giriş yap