şükela:  tümü | bugün
  • bugün bir bebeğin hayatını etkileyecek, sorumsuz bir anne ve baba tarafından dillendirilen durum.
    basit bir aşı reddi yok, hbs (+) anneden doğan bir bebek ve bu bebeğe hepatit b aşısı artı immunglobulin yapılmaz ise veriler gösteriyor ki %90 kronik hepatit,siroz karaciğer kanseri ile muzdarip olacak
    yani durum ben aşı yapmıyorum dışında başka bir şey, yapmama nedeni şeyhin istememesi!
    bu kadar çocuk taciz tecavüz vb arasında bir de bu var sözlük
  • şeyhi istedi diye çocuğunu gözden çıkarmış insanların yapmalarını doğru bulduğum demokratik hak.

aferin, tıp şeyhinden iyi mi bilecek? o yapma dediği için sen de kalkıp yaptırmıyorsan sen çocuk yetiştirme zaten.
  • kızımın her aşı döneminde başvurduğum uygulama. yapılacak aşı nereden geliyor? ne içeriyor? etkin maddeler neler? yan etkileri nedir? çoçuğuma faydasımı var, zararımı var? bu sorulara cevap almadan iyice araştırmadan yapılmasına izin vermiyorum.kafama yatmayan aşıların yapılmasına da izin vermiyorum. mükemmel bir sağlık sistemimiz olaydı da keşke, gözü kapalı güvenip hemşireye doktora emanet edeydim çocuğumu. ama maalesef çevremdeki yanlış aşı mağduru insanları görünce-kimisi sakat kalmış, kimisi hayatını yitirmiş- bu yol en iyisi diye düşünüyorum. zaten gerçekten çocuklarımızı, ülkemizin geleceğini düşünen bir gürüh tarafından yönetiliyor olsaydık, hemen hemen hergün çocuk istismarı haberlerine nasıl seyirci kaldıklarını izlemezdik. ülke sağlığını bahane edip amerikada yada avrupada üretilmiş bir aşıyı getirip, karşı çıkana hapis cezası isteminde bulunuyorsan zaten insanlara güven vermezsin. benim gibi aşı reddini savunanlara, hala cahil diyorsanız ben kendi adıma iltifat kabul ederim.