şükela:  tümü | bugün
 • haber linki

  sayı 50bine çıkmış. sempozyum düzenleyeceklermiş ama tepki çok olunca üniversite izin vermemiş. haberin içeriğinde benim en çok dikkatimi çeken "araştırıldığında görüldü ki bu hareketi organize eden ya da katılan hiç kimse konunun uzmanı değil" kısmı oldu.

  bak biraz daha iyi araştırılsın, katılımcıların yarısından fazlası sağdan soldan her okuduğu saçmalığa inanan "benim çocuğum prens-piremses, çok zeki amcası geçen gün kendi kendine ossurduu, biz eymen'e monte-carlo eğitimi aldıracağız (montessori demeye çalışıyor), börülsu arkadaşını merdivenden itip kafasını yardı diye ona bağıramazsınız hocam çocuktur yapar" tipi ev hanımlarından oluşmuyorsa dişimi kırarım.

  edit: ek düzeltme
 • halk düşmanı ilan edilmesi gereken 50 bin insandır. hiçbir sikime faydaları olmadığı gibi halk sağlığını da tehlikeye atan bu cahil güruhun çocukları ellerinden alınmalı ve devlet eliyle aşılanmalıdır.
 • çocuğum olsa sağlığı için tehdit diye görüştürmem bunların hiçbiriyle. toplumdan dışlamak lazım hepsini.
 • çocukları sürekli hastalık yaşayan aileler bunlar. aşı yaptırıp "otizmli olacak" korkusu taşımak ayrı bir saçmalık.

  otizm sonradan olmaz.
  aşı ile olmaz.

  eski ofisimde bunun "çocuğuma civa veremem" diyen versiyonu vardı. ve çocuk yılın 300 gününü hasta geçiriyordu. doktoru da bunu savunuyormuş daha kötüsü. çocuğu aşı olmayan ailelerin okula göndermelerine ya da kalabalık ortamlarda bulunmalarına izin verilmemeli gerçekten. tüm yok olmaya yüz tutan hastalıkların hortlaması bir yana daha ağır versiyonlarıyla karşı karşıya kalınıyor. madem çocuğuna aşı yaptırmıyorsun kardeşim, o zaman diğer çocukları hasta etmeyeceksiniz. izole edin çocuklarınızı.
 • aşının zorunlu olması kanaatindeyim. mikroorganizma çeşitliliği çok fazla. mültecilerin gelmesiyle birlikte bazı hastalıklar yeniden gündeme gelmeye başladı. hal böyleyken toplum sağlığı tehlikeye girecektir.
 • google’cı, ve kendisini sağlıkçılardan daha öte bir halt bildiğini sanan güruhun yaptığı son yılların moda eylemidir.

  özellikle birkaç ahmak sağlıkçının da yaptığı saçma sapan yorumlar ve bu yetkisiz yönlendirmelerin bir cezasının olmaması ile bu sayı her geçen gün artmaktadır.

  herkes doktor, herkes farmakolog herkes ayrı bir kafada bu ülkede. bildiğin dingonun ahırı!

  çocuğuna kafasına göre aşı yaptırmayıp ölümüne sebep olandan tutunda, facebook paylaşımına bakıp ateş düşürücünün çocuk öldürdüğüne inanıp çocuğunun havale geçirmesini seyreden aptallarla doldu ülke.

  rusya’da çocuğunun aşı takvimine özensizlik gösteren aileler için yaptırımlar oldukça ağırdır. aşı yaptırmayan aileler, çocuğa bakabilecek akli melekelerin yeterli olmadığı gerekçesiyle aileden alınıp devlet himayesinde bakılır ve takip edilir.

  devamında kasıt olduğu anlaşılırsa anne baba içinde hapis cezası söz konusudur.
 • işte bu orospular ve pezevenkler yüzünden 50 yıl önce yok olmuş hastalıklar hortluyor, yok olmaya yüz tutmuş hastalıklar için ithal edilen aşılara anasının amı kadar para ödüyoruz biz de saf saf. itlaf edilmesi gereken ve çocuklarının ellerinden alınıp zorla aşılatılması gereken güruh.
 • örgütlü cehaletten sen bizi esirge yarabbim.
  akıl fikir diliyorum
 • vesile olanlar hakkında hukuki işlem yapılması gerekiyor.
  bu akıl almaz akımın destekçileri asıl vatan hainleridir.
 • dünyanın sonunun internet sayesinde her boku bildiğini sananların cehaletinden geleceğine ikna oldum. meğer insan o kadar çiğ, o kadar boş, o kadar bayağı, o kadar zavallı bir yaratıkmış ki eline bilgiye ve aynı oranda da sahte bilgiye ulaşma imkanı verildiğinde kendi çöp benliğini en kolayı olan o sahte bilgilerle doldurup geri kalan her şeyi zehirliyormuş. sağdan soldan duyduğuna, ne idüğü belirsiz kişilerin söylediklerine, yazdıklarına inanacak kadar boş, onları hakkıyla araştıramayacak ya da bu araştırmaları yapan uzmanları dinlemeyecek kadar ilkesiz ve kontrolsüzmüş. dünyada üst düzey bilinç sahibi olmayı en hak etmeyen türmüşüz. evrimin hatası sonucu filler, aslanlar, kartallar, yunuslar... yerine homo erectus çıkmış zirveye.